Asset 1SWN

کرونا در افغانستان؛ ۱۰۹ مورد ابتلا و ۴ مرگ در شبانه‌روز گذشته

corona-positive

وزارت صحت اعلام کرده است که در شبانه‌روز گذشته ۴ بیمار مبتلا به کرونا در کشور فوت کرده و ۱۰۹ مبتلای جدید شناسایی شده‌اند. موارد جدید در دوازده ولایت ثبت شده‌اند.

وزارت صحت امروز (جمعه، بیست‌وهفتم حمل/فروردین) در گزارش روزانه‌اش گفته است که در شبانه‌روز گذشته یک‌هزار و ۹۴۱ بیمار مشکوک به کرونا آزمایش داده‌اند. در همین مدت ۲۲ بیمار بهبود یافته‌اند.

بر بنیاد گزارش وزارت صحت، از آغاز گسترش ویروس کرونا تا امروز ۳۷۹ هزار و ۹۲۳ تن در سراسر کشور آزمایش کرونا داده‌اند. از این میان، ۵۷ هزار و ۷۲۱ تن به این ویروس مبتلا شده و ۲ ‌هزار و ۵۳۹ تن در اثر ابتلا به آن جان‌های‌شان را از دست داده‌اند. همین‌گونه ۵۲ هزار و ۱۰۵ تن از آغاز گسترش کرونا تا امروز، پس از ابتلا به آن بهبود یافته‌‌اند.

هم‌چنان در جهان تا امروز بیش از ۱۳۹ میلیون و ۷۶۲ هزار تن به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. از این میان، بیش از ۳ میلیون تن جان‌ باخته و بیش از ۱۱۸ میلیون و ۸۰۱ هزار تن دیگر شفایاب شده‌اند.

آمریکا، هندوستان، برزیل، فرانسه، روسیه و انگلستان، از جمله کشورهایی‌اند که بیش‌ترین مبتلایان به کرونا در جهان را تاکنون شناسایی کرده‌اند. از این میان، آمریکا بیش‌ترین جان‌باخته‌گان کرونایی را در جهان ثبت کرده‌ است. در آمریکا تا امروز بیش از ۵۷۸ هزار مبتلا به کرونا جان‌های‌شان را از دست داده‌اند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // // //

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام