Asset 1SWN

کرونا در افغانستان؛ در شبانه‌روز گذشته ۱۲۲ مبتلا شناسایی شده‌اند

2020-08-25t000000z_502161141_mt1ltana000ewnigy_rtrmadp_3_afghanistan-asia-coronavirus-covid-19-isolation-mask-middle-east-pandemic-quarantine

وزارت صحت اعلام کرده است که در شبانه‌روز گذشته ۱۲۲ مبتلای جدید به کرونا در کشور شناسایی شده‌اند. موارد جدید در یازده ولایت ثبت شده‌اند. در این مدت هیچ مورد مرگ در اثر ابتلا به کرونا ثبت نشده است.

وزارت صحت امروز (دو‌شنبه، بیست‌وسوم حمل/فروردین) در گزارش روزانه‌اش گفته است که در شبانه‌روز گذشته ۲ ‌هزار و ۲۸۲ بیمار مشکوک به کرونا آزمایش داده‌اند. در همین مدت ۱۶ بیمار بهبود یافته‌اند.

بر بنیاد گزارش وزارت صحت، از آغاز گسترش ویروس کرونا تا امروز ۳۷۱ هزار و ۷۲۴ تن در سراسر کشور آزمایش کرونا داده‌اند. از این میان، ۵۷ هزار و ۳۶۴ تن به این ویروس مبتلا شده و ۲ ‌هزار و ۵۲۹ تن در اثر ابتلا به آن جان‌های‌شان را از دست داده‌اند. همین‌گونه ۵۲ هزار و ۵ تن از آغاز گسترش کرونا تا امروز، پس از ابتلا به آن بهبود یافته‌‌اند.

هم‌چنان در جهان تا امروز بیش از ۱۳۶ میلیون و ۶۹۶ هزار تن به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. از این میان، بیش از ۲ میلیون و ۹۵۰ هزار تن جان‌ باخته و بیش از ۱۰۹ میلیون و ۹۴۵ هزار تن دیگر شفایاب شده‌اند.

آمریکا، هندوستان، برزیل، فرانسه، روسیه و انگلستان، از جمله کشورهایی‌اند که بیش‌ترین مبتلایان به کرونا در جهان را تاکنون شناسایی کرده‌اند. از این میان، آمریکا بیش‌ترین جان‌باخته‌گان کرونایی را در جهان ثبت کرده‌ است. در آمریکا تا امروز بیش از ۵۷۵ هزار مبتلا به کرونا جان‌های‌شان را از دست داده‌اند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // //

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام