Asset 1SWN

در شبانه‌روز گذشته ۸ مبتلا به کرونا در کشور فوت کرده‌اند

hayeri_icrc_coronacoverage_kabul_0002

وزارت صحت اعلام کرده است که در شبانه‌روز گذشته ۸ مبتلا به کرونا در کشور فوت کرده و ۸۲ مبتلای جدید شناسایی شده‌اند. موارد جدید در ده ولایت ثبت شده‌اند.

وزارت صحت امروز (یک‌شنبه، بیست‌ودوم حمل/فروردین) در گزارش روزانه‌اش گفته است که در شبانه‌روز گذشته ۲ ‌هزار و ۵۲ بیمار مشکوک به کرونا آزمایش داده‌اند. در همین مدت ۲۷ بیمار بهبود یافته‌اند.

بر بنیاد گزارش وزارت صحت، از آغاز گسترش ویروس کرونا تا امروز ۳۶۹ هزار و ۴۴۲ تن در سراسر کشور آزمایش کرونا داده‌اند. از این میان، ۵۷ هزار و ۲۴۲ تن به این ویروس مبتلا شده و ۲ ‌هزار و ۵۲۹ تن در اثر ابتلا به آن جان‌های‌شان را از دست داده‌اند. همین‌گونه ۵۱ هزار و ۹۸۹ تن از آغاز گسترش کرونا تا امروز، پس از ابتلا به آن بهبود یافته‌‌اند.

هم‌چنان در جهان تا امروز بیش از ۱۳۶ میلیون و ۱۳۰ هزار تن به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. از این میان، بیش از ۲ میلیون و ۹۴۱ هزار تن جان‌ باخته و بیش از ۱۰۹ میلیون و ۵۱۴ هزار تن دیگر شفایاب شده‌اند.

آمریکا، برزیل، هندوستان، فرانسه، روسیه و انگلستان، از جمله کشورهایی‌اند که بیش‌ترین مبتلایان به کرونا در جهان را تاکنون شناسایی کرده‌اند. از این میان، آمریکا بیش‌ترین جان‌باخته‌گان کرونایی را در جهان ثبت کرده‌ است. در آمریکا تا امروز بیش از ۵۷۵ هزار مبتلا به کرونا جان‌های‌شان را از دست داده‌اند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // //

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام