Asset 1SWN

در شبانه‌روز گذشته ۱۲۵ مبتلای جدید به کرونا در کشور شناسایی شده‌اند

corona

وزارت صحت اعلام کرده است که در شبانه‌روز گذشته ۱۲۵ مبتلای جدید به کرونا در کشور شناسایی شده‌اند. موارد جدید در هشت ولایت ثبت شده‌اند. در همین مدت هیچ مورد فوتی در اثر ابتلا به کرونا در کشور ثبت نشده است.

وزارت صحت امروز (جمعه، بیستم حمل/فروردین) در گزارش روزانه‌اش گفته است که در شبانه‌روز گذشته یک‌هزار و ۹۸۸ بیمار مشکوک به کرونا آزمایش داده‌اند. در همین مدت ۷ بیمار بهبود یافته‌اند.

بر بنیاد گزارش وزارت صحت، از آغاز گسترش ویروس کرونا تا امروز ۳۶۶ هزار و ۹۸ تن در سراسر کشور آزمایش کرونا داده‌اند. از این میان، ۵۷ هزار و ۱۴۴ تن به این ویروس مبتلا شده و ۲ ‌هزار و ۵۲۱ تن در اثر ابتلا به آن جان‌های‌شان را از دست داده‌اند. همین‌گونه ۵۱ هزار و ۹۶۳ تن از آغاز گسترش کرونا تا امروز، پس از ابتلا به آن بهبود یافته‌‌اند.

هم‌چنان در جهان تا امروز بیش از ۱۳۴ میلیون و ۶۴۱ هزار تن به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. از این میان، بیش از ۲ میلیون و ۹۱۷ هزار تن جان‌ باخته و بیش از ۱۰۸ میلیون و ۴۱۵ هزار تن دیگر شفایاب شده‌اند.

آمریکا، برزیل، هندوستان، فرانسه، روسیه و انگلستان، از جمله کشورهایی‌اند که بیش‌ترین مبتلایان به کرونا در جهان را تاکنون شناسایی کرده‌اند. از این میان، آمریکا بیش‌ترین جان‌باخته‌گان کرونایی را در جهان ثبت کرده‌ است. در آمریکا تا امروز بیش از ۵۷۳ هزار مبتلا به کرونا جان‌های‌شان را از دست داده‌اند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // // //

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام