Asset 1SWN

کرونا در افغانستان؛ در شبانه‌روز گذشته ۷۲ تن مبتلا شده‌اند

hayeri_icrc_coronacoverage_kabul_0002

وزارت صحت اعلام کرده است که در شبانه‌روز گذشته ۷۲ مبتلای جدید به کرونا در کشور شناسایی شده‌اند. موارد جدید در هفت ولایت ثبت شده‌اند. در همین مدت هیچ مورد مرگ در اثر ابتلا به کرونا ثبت نشده است.

وزارت صحت امروز (شنبه، بیست‌وهشتم حمل/فروردین) در گزارش روزانه‌اش گفته است که در شبانه‌روز گذشته یک‌هزار و ۱۷۵ بیمار مشکوک به کرونا آزمایش داده‌اند. در همین مدت ۱۰ بیمار بهبود یافته‌اند.

بر بنیاد گزارش وزارت صحت، از آغاز گسترش ویروس کرونا تا امروز ۳۸۱ هزار و ۹۸ تن در سراسر کشور آزمایش کرونا داده‌اند. از این میان، ۵۷ هزار و ۷۹۳ تن به این ویروس مبتلا شده و ۲ ‌هزار و ۵۳۹ تن در اثر ابتلا به آن جان‌های‌شان را از دست داده‌اند. همین‌گونه ۵۲ هزار و ۱۱۵ تن از آغاز گسترش کرونا تا امروز، پس از ابتلا به آن بهبود یافته‌‌اند.

هم‌چنان در جهان تا امروز بیش از ۱۴۰ میلیون و ۵۳۱ هزار تن به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. از این میان، بیش از ۳ میلیون و ۱۲ هزار تن جان‌ باخته و بیش از ۱۱۹ میلیون و ۳۶۰ هزار تن دیگر صحت‌یاب شده‌اند.

آمریکا، هندوستان، برزیل، فرانسه، روسیه و انگلستان، از جمله کشورهایی‌اند که بیش‌ترین مبتلایان به کرونا در جهان را تاکنون شناسایی کرده‌اند. از این میان، آمریکا بیش‌ترین جان‌باخته‌گان کرونایی را در جهان ثبت کرده‌ است. در آمریکا تا امروز بیش از ۵۷۹ هزار مبتلا به کرونا فوت کرده‌اند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // //

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام