امیرخان متقی، سرپرست وزارت امور خارجه، امروز (یک‌شنبه، ۲ دلو) در محفل گشایش «محصولات مالی اسلامی صندوق وجهی انکشاف زراعتی» در کابل، می‌گوید که افغانستان به سوی ثبات روان است و با گذشت هر روز در دیدگاه جهان در برابر افغانستان، تغییرات مثبت می‌آید. او تأکید می‌کند که در دیدگاه کشورها در برابر امارت اسلامی، روزبه‌روز تغییرات مثبت وارد می‌شود.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

آقای متقی با اشاره به سفر اخیر آمنه محمد، معاون دبیرکل سازمان ملل متحد به افغانستان، دیدارش با ضمیر کابلوف، نماینده‌ی ویژ‌ه‌ی روسیه برای افغانستان و تماس‌های تلفنی با وزیران خارجه‌ی چین و ایران، می‌افزاید که آنان در گفت‌وگو با او، به متوازن‌بودن پالیسی امارت اسلامی و اهمیت تعامل جهان با امارت اسلامی، اعتراف کرده اند.

سرپرست وزارت امور خارجه، مدعی است که دلیل تغییرات مثبت جهان در برابر افغانستان این است که کشور به سوی ثبات روان است. هم‌زمان با این، امیرخان متقی از قطع‌بودن برق وارداتی از اوزبیکستان به افغانستان، نیز انتقاد می‌کند و از این کشور می‌خواهد که بر اساس قرارداد باید به افغانستان برق صادر کند‌.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

سرپرست وزارت خارجه، در حالی از به‌میان‌آمدن تغییرات مثبت در دیدگاه‌های کشورها در برابر حکومت امارت اسلامی سخن می‌گوید که تا کنون هیچ کشوری آماده نشده است امارت اسلامی را به رسمیت بشناسد و در کنار این، وضع محدودیت‌های تازه‌ی کاری و آموزشی بر زنان از سوی امارت اسلامی، با واکنش‌های جدی جهان نیز روبه‌رو شده است.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: