امیرخان متقی، سرپرست وزارت امور خارجه، می‌گوید که اوزبیکستان مطابق قرارداد باید به افغانستان برق صادر کند.

آقای متقی، امروز (یک‌شنبه، ۲ دلو) در «محفل افتتاحیه‌ی محصولات مالی اسلامی صندوق وجهی انکشاف زراعتی» در کابل، با انتقاد از قطع‌بودن برق وارداتی از اوزبیکستان، از این کشور می‌خواهد که مطابق قرارداد باید به افغانستان برق صادر کند.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

در همین حال، سرپرست وزارت امور خارجه، می‌افزاید که سفارت‌خانه‌ها و سازمان‌ها در قسمت جذب سرمایه‌گذاری در بخش زراعت و بازاریابی محصولات زراعتی، با امارت اسلامی هم‌کاری کنند.

امیرخان متقی، با اشاره به سفر اخیر آمنه محمد، معاون دبیرکل سازمان ملل متحد، می‌گوید که این هیئت به اهمیت تعامل با امارت اسلامی و ادامه‌ی کمک‌های بشری اعتراف کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

از سویی هم، سرپرست وزارت امور خارجه، تأکید می‌کند که ضمیر کابلوف، نماینده‌ی ویژه‌ی روسیه برای افغانستان، از برنامه‌های کشورش برای ادامه‌ی هم‌کاری‌ها با افغانستان و رأی‌زنی‌ها برای به‌رسمیت‌شناختن امارت اسلامی، اطمینان داده است.

این در حالی است که شرکت برق‌رسانی افغانستان (برشنا)، جمعه‌شب، ۲۳ جدی، اعلام کرد که برق وارداتی اوزبیکستان به افغانستان، به دلیل مشکلات فنی در داخل خاک اوزبیکستان، پرچاو شده است. این شرکت گفته که تلاش‌ دارد به مشکل پیش‌آمده به زودترین فرصت رسیدگی کند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: