شماری از باشندگان کابل، با شکایت از پرچاوی بیش از اندازه‌ی برق، به سلام‌وطندار می‌گویند که برای گرم‌کردن خانه‌های شان با مشکل روبه‌رو اند. فریدون، یک تن از مطبعه‌داران در شهر کابل که برای پیش‌برد کارهای روزمره‌اش به برق دوام‌دار نیاز دارد، می‌گوید که مردم به دلیل افزایش بهای سوخت، بیش‌تر به برق نیاز دارند.

او می‌‌افزاید: «در این زمستان که مردم بسیار غریب و بی‌چاره اند، به برق نیاز دارند، چوب ندارند، زغال ندارند؛ خلاصه هیچی ندارند و به برق نیاز دارند که او هم نیست. ما در این جا که کار می‌کنیم؛ دکان عکاسی و فوتوکاپی است که هر روز و هر دقیقه، نیاز به برق دارد؛ اما برق نیست.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

همین گونه، روح‌الله، یک تن دیگر از باشندگان کابل، با شکایت از پرچاوی بیش از اندازه‌ی برق، می‌گوید که در طول ۳ تا ۴ روز، تنها ۲ تا ۳ ساعت برق دارند.

این در حالی است که از چند روز به این سو، دمای هوا در کابل به اندازه‌ی زیادی کاهش یافته و نیاز مردم به برق بیش‌تر شده است.

حمید، دیگر باشنده‌ی کابل، با شکایت از پرچاوی برق، می‌گوید: «مردم هیزم سوخت ندارند و برق هم نیست، مردم با بسیار مشکلات مواجه اند. از یک تعداد نه روز و نه هم شب برق شان نیست؛ اما مردم بیش‌تر به برق ضرورت دارند.»

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

با این حال، شرکت برق‌رسانی افغانستان (برشنا)، شب گذشته با پخش اطلاعیه‌ای در تویتر خود، گفته که برق وارداتی اوزبیکستان به افغانستان، به دلیل مشکلات فنی در داخل خاک اوزبیکستان، پرچاو شده است.

این شرکت گفته است که تلاش‌ دارد به مشکل پیش‌آمده به زودترین فرصت رسیدگی کند. گفتنی است که همه‌ساله با سردشدن هوا، میزان دست‌رسی شهروندان به برق کاهش می‌یابد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: