از چند روز به این سو، اوزبیکستان ۶۶ درصد برق صادراتی‌اش به افغانستان را به دلیل کم‌بود انرژی برق در این کشور، به کابل و یازده ولایت دیگر کاهش داده است.

در همین حال، مسئولان شرکت برق‌رسانی افغانستان (برشنا)، می‌گویند که شهروندان تا زمان رفع کم‌بود برق، بیش‌تر صبر داشته باشند.

حکمت‌الله میوندی، سخن‌گوی شرکت برشنا، می‌گوید: «به منظور کاهش پرچاوی برق در پایتخت و یازده ولایت دیگر، دستگاه برق حرارتی تره‌خیل را افتتاح کرده‌ایم. از شهروندان می‌خواهیم تا زمانی که کم‌بود برق رفع می‌شود، بیش‌تر صبر داشته باشند.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

با این حال، شماری از باشندگان کابل می‌گویند که پرچاوی برق به کاروبار شان آسیب زده است.

غلام‌سخی، باشنده‌ی کابل، می‌گوید: «من خشکه‌شویی دارم و برق نیست، مجبور هستم که تیل بخرم و جنراتور را فعال کنم و این کار قیمت تمام می‌شود.»

نوید صدیقی، دیگر باشنده‌ی کابل، نیز می‌گوید که در یک شرکت خصوصی کار می‌کند و نبود برق، روزها کاروبار شان را کند کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

او می‌افزاید: «برق در خانه‌ام ندارم و دفتر هم برق نیست. دفتر ما به اینترنت بیش‌تر نیاز دارد و اگر برق نباشد، کاروبار ما پیش نمی‌رود.»

مسئولان شرکت برق‌رسانی افغانستان، می‌افزایند که پایتخت و یازده ولایت دیگر که با کم‌بود برق روبه‌رو شده است، روزانه دو ساعت از طرف روز و دو ساعت از طرف شب برای شان برق داده می‌شود؛ اما شهروندان داشتن چهار ساعت برق در یک شبانه‌روز را بسنده نمی‌دانند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: