هم‌زمان با فرارسیدن زمستان در کشور، بی‌برقی در کابل مشکلات پایتخت‌نشینان را بیش‌تر کرده است؛ مشکلی که همه‌ساله در این فصل سال دامن‌گیر شهروندان و کسبه‌کاران می‌شود.

معراج‌الدین، باشنده‌ی شهر کابل، به سلام‎‌وطندار می‌گوید که از ساعت ۴:۰۰ عصر تا ۱۰:۰۰ شب برق ندارند و نبود برق، برای آنان به یک مشکل جدی تبدیل شده است.

او می‌گوید: «برق در وقت‌هایی که نیاز داریم، نیست. از ساعت ۴:۰۰ عصر تا ۱۰:۰۰ شب مردم به برق بیش‌ترین نیاز را دارند، اما بعد از ۱۰ شب که شهروندان خواب هستند، برق می‌آید. از مسئولان امارت اسلامی می‌خواهیم که در این زمینه توجه کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

وسیم ‌احمد، از کسبه‌کاران شهر کابل، می‌گوید که بی‌برقی به کسب‌وکار آن‌ها آسیب زده است و آنان برای تأمین برق مورد نیاز شان مجبور اند از آغاز صبح تا عصر ژنراتور روشن کنند.

او می‌افزاید: «ژنراتور را از اول صبح روشن می‌کنیم تا عصر و از هفت شام دوباره برق می‌رود. خواست ما از امارت اسلامی این است که به این مشکل مردم رسیدگی کند.»

این در حالی است که سال‌های گذشته نیز در این وقت سال، شهروندان از افزایش پرچاوی برق شکایت می‌داشتند و شرکت برق‌رسانی افغانستان (برشنا) را متهم به کم‌کاری می‌کردند.

فیض‌محمد، دیگر باشنده‌ی شهر کابل، می‌گوید که نبود برق آن‌ها را با مشکلات بسیاری روبه‌رو کرده است. او می‌افزاید: «برق نیست و دچار مشکل هستیم و برای پرنت/چاپ یک ورق سرگردان هستیم. از امارت اسلامی می‌خواهیم که به مشکل بی‌برقی مردم رسیدگی کند.»

شرکت برشنا اما دلیل قطعی برق کابل را، بروز مشکل فنی در برق وارداتی اوزبیکستان می‌داند و می‌گوید که تلاش‌ها برای حل این مشکل جریان دارد.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

در همین حال، سید ایشان، از باشندگان شهر کابل، از امارت اسلامی می‌خواهد که مشکل قطعی برق را حل کند.

او می‌گوید: «تمام خانواده‌‌ها سروصدا می‌کنند که برق نیست و برق از شهر کابل گم شده است. از امارت اسلامی می‌خواهیم که پرچاوی برق کم شود و مردم به آب و برق دست‌رسی پیدا کنند.»

گفتنی است که مشکل قطعی برق در شهر کابل، زندگی را بر شهروندان سخت کرده و بر فعالیت‌های کسبه‌کاران نیز تأثیر منفی گذاشته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: