شماری از باشندگان کابل با شکایت از پرچوی‌های‌ برق، می‌گویند که این روزها در آن ساعت‌هایی از روز که به برق نیاز دارند، برق در دست‌رس نیست.

امیرمحمد که در یک کارخانه‌ی تولیدی در کابل کار می‌کند، می‌گوید که در طول روز از سوی برشنا، برق به آن‌ها اختصاص نیافته است. او، می‌افزاید: «در طول روز برق نداریم و تنها از ده شب تا پنج صبح، برق می‌داشته باشیم و برق، زمانی داریم که همگی رخصت استند.»

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

عبدالقدیر، باشنده‌ی دیگر کابل، می‌گوید که به دلیل افزایش پرچوی برق، این روزها نمی‌تواند از آن استفاه‌ای ببرد. او می‌گوید: «پرچوی برق بیش‌تر شده است و از ساعت ۱۱ پیش از چاشت تا چهار عصر، برق داریم؛ اما نیاز نداریم. بعد از آن که شب می‌شود، برق ما می‌رود در زمانی که به آن نیاز داریم.»

در همین حال، صفی‌الله احمدزی، رییس عملیاتی برشنا،‌ می‌گوید که یک سرکت برق وارداتی از اوزبیکستان به دلیل عارضه‌‌ی فنی قطع شده؛ چیزی که باعث پرچوی‌ برق در شهر کابل شده است؛ اما این اداره، تلاش می‌کند که باشندگان کابل در زمستان پیش رو، با کم‌بود برق روبه‌رو نشوند.

سلام‌وطندار را در فیسبوک دنبال کنید

گفتنی است که همه‌ساله با سردشدن هوا، باشندگان کابل با کم‌بود برق روبه‌رو می‌شوند؛ اما تا اکنون، نهادهای مسئول نتوانسته اند که این مشکل پایتخت‌نشینان را به گونه‌ی بنیادی حل کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: