شرکت برق‌رسانی افغانستان یا برشنا، اعلام کرده که قرارداد برق وارداتی از اوزبیکستان برای سال ۲۰۲۲ تمدید شده است. این شرکت، امروز با پخش اعلامیه‌یی گفته که این قرارداد میان حافظ محمدامین، رئیس اجرایی شرکت برشنا و دادا جان ایساکولوف، رئیس شرکت ملی برق اوزبیکستان در آن کشور امضا شده است.

در اعلامیه آمده که قرارداد تمدید برق وارداتی در جریان گفت‌وگوهای سه روزه از سوی دو طرف امضا شده است. بر بنیاد اعلامیه، قرارداد به مقدار ۲ میلیارد کیلووات ساعت در یک سال خواهد بود که قیمت مجموعی آن حدود ۱۰۰ میلیون دالر می‌شود.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

شرکت برشنا هم‌چنان گفته که در جریان این سفر دربارۀ ‌پروژۀ لین ۵۰۰ کیلوولت سرخان پلخمری که سال گذشته به امضا رسیده بود نیز گفت‌وگو شده است. به گفتۀ این شرکت، هیأت افغانستان به کشور اوزبیکستان وعدۀ هم‌کاری داده و گفته که به‌منظور آغاز کار پروژۀ متوقف‌شده، در زمینۀ تأمین امنیت و دیگر بخش‌ها آماده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

این در حالی‌ست که شرکت برشنا قرارداد برق وارداتی از تاجیکستان را نیز تا پایان سال آینده تمدید کرده است، اما با این همه، با آغاز زمستان سیستم برق کشور در مرکز و ولایت‌ها دچار مشکل پرچاوی شده و این مشکل همه‌ساله وجود داشته است .

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: