شرکت برق‌رسانی افغانستان یا برشنا، اعلام کرده که قرارداد برق وارداتی از تاجیکستان را تا ختم سال ۲۰۲۲ تمدید کرده است. این شرکت امروز با ارسال خبرنامه‌‌یی به رسانه‌ها، گفته که حافظ محمدامین، رئیس عمومی اجرایی شرکت برشنا در یک سفر رسمی به تاجیکستان،  قرارداد برق وارداتی از این کشور را تا یک سال دیگر با شرکت «برق تاجیک» امضا کرده است.

براساس خبرنامۀ شرکت برشنا، این قرارداد در نتیجۀ گفت‌وگوهای دو روزه میان دو طرف به امضا رسیده است و افزون بر این،  قراردادی که از ماه جولای سال روان الی ماه دسامبر به‌دلیل تحولات سیاسی در افغانستان به تعویق افتاده بود، نیز امضا شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

شرکت برشنا تأکید کرده که در جریان این سفر روی پروژه‌های منطقه‌یی و توسعه‌یی چون کاسا ۱۰۰۰ و ساخت لین ۵۰۰ کیلوولت در بخش سکتور انرژی میان دو طرف گفت‌وگو شده است. این شرکت ابراز امیدواری کرده است که این گفت‌وگوها در آیندۀ نزدیک نتیجۀ مثبتی در پی داشته باشد.

در بخشی از خبرنامۀ شرکت برشنا آمده که هیأت افغانستان به جانب تاجیکستان وعدۀ هم‌کاری داده و اطمینان داده است که نیروهای امارت اسلامی امنیت آغاز دوبارۀ پروژه‌های متوقف‌شده را تأمین می‌کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

لازم به یادآوری‌ست که با سقوط دولت پیشین، روابط افغانستان و تاجیکستان به تیره‌گی گراییده و این نخستین سفر هیأت امارت اسلامی به تاجیکستان است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: