Asset 1SWN

در شبانه‌روز گذشته ۶ بیمار کرونایی در کشور فوت کرده‌اند

EdWv8upXoAUUHs1

وزارت صحت اعلام کرده است که در شبانه‌روز گذشته ۶ بیمار مبتلا به کرونا در کشور فوت کرده و ۱۰۵ مبتلای جدید شناسایی شده‌اند. موارد جدید در یازده ولایت به ثبت رسیده‌اند.

وزارت صحت امروز (یک‌شنبه، بیست‌ونهم حمل/فروردین) در گزارش روزانه‌اش گفته است که در شبانه‌روز گذشته یک‌هزار و ۸۷۴ بیمار مشکوک به کرونا آزمایش داده‌اند. در همین مدت ۵۲ بیمار بهبود یافته‌اند.

بر بنیاد گزارش وزارت صحت، از آغاز گسترش ویروس کرونا تا امروز ۳۸۲ هزار و ۹۷۲ تن در سراسر کشور آزمایش کرونا داده‌اند. از این میان، ۵۷ هزار و ۸۹۸ تن به این ویروس مبتلا شده و ۲ ‌هزار و ۵۴۵ تن در اثر ابتلا به آن جان‌های‌شان را از دست داده‌اند. همین‌گونه ۵۲ هزار و ۱۶۸ تن از آغاز گسترش کرونا تا امروز، پس از ابتلا به آن بهبود یافته‌‌اند.

هم‌چنان در جهان تا امروز بیش از ۱۴۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تن به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. از این میان، بیش از ۳ میلیون و ۲۶ هزار تن جان‌ باخته و بیش از ۱۲۰ میلیون و ۹۱ هزار تن دیگر صحت‌یاب شده‌اند.

آمریکا، هندوستان، برزیل، فرانسه، روسیه و انگلستان، از جمله کشورهایی‌اند که بیش‌ترین مبتلایان به کرونا در جهان را تاکنون شناسایی کرده‌اند. از این میان، آمریکا بیش‌ترین جان‌باخته‌گان کرونایی را در جهان ثبت کرده‌ است. در آمریکا تا امروز بیش از ۵۸۰ هزار مبتلا به کرونا فوت کرده‌اند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // //

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام