پس از سپری‌شدن موج نخست و دوم گسترش ویروس کرونا در کشور، اکنون گسترش این ویروس در حال اوج‌گیری‌ست. حدود یک‌ماه پیش، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور روزانه به کم‌تر از ۱۰ تا ۲۰ تن می‌رسید؛ اما در این اواخر این آمار به‌طور اوسط به ۹۰ تا ۱۴۰ تن رسیده است.

میرویس علی‌زی، معاون سخنگوی وزارت صحت می‌گوید که موارد ابتلا به کرونا در کشور در حال افزایش است و موارد بیش‌تر در ولایت‌های ننگرهار، هرات، کندهار و کابل ثبت می‌شود. به گفتۀ آقای علی‌زی، رقم مرگ‌ومیر ناشی از کرونا نیز روزانه به ۴ تا ۶ تن می‌رسد.

میرویس علی‌زی، معاون سخنگوی وزارت صحت می‌گوید که موارد ابتلا به کرونا در کشور در حال افزایش است.

او می‌گوید: «به‌طور اوسط روزانه ۴ تا ۶ تن مرگ‌ومیر داریم. قبلاً واقعات مثبت بسیار کم بود. حالا ۱۴۰۰ تا ۲۴۰۰ تن که در لابراتوارها آزمایش می‌دهند، ۹۰ تا ۱۴۰ تن آن‌ها مثبت می‌شود.»

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

معاون سخنگوی وزارت صحت می‌افزاید که بحث‌ها در مورد بسته‌کردن مرزها جریان دارد، اما برنامۀ مشخصی تاکنون از سوی این وزارت ارائه نشده است و در صورت بدترشدن وضعیت، گام‌های بعدی برداشته خواهد شد.از جانبی دیگر، وحید مجروح، سرپرست وزارت صحت امروز در نشستی با رئیسان صحت ولایت‌ها گفته است که برای مقابله و پیش‌گیری از گسترش موج سوم ویروس کرونا در کشور، موضوع قطع پروازهای هند به افغانستان، وضع محدودیت رفت‌وآمد در مرزهای پاکستان و ایران، طرح قیود شب‌گردی، پیش‌گیری از تجمعات و فعال‌سازی کمیته‌های اضطرار را به رهبری دولت پیشکش می‌کند.

این گفته‌های سرپرست وزارت صحت در حالی مطرح می‌شود که شهروندان در این اواخر کارشیوۀ این وزارت مبنی بر مراعات فاصلۀ اجتماعی، استفاده از ماسک، دوری از اجتماعات و دیگر موارد را رعایت نمی‌کنند.  براساس گفته‌های مسئولان وزارت صحت، تاکنون ۲۴۶ مورد نوع انگلیسی ویروس کرونا در کشور ثبت شده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در همین حال، وزارت صحت اعلام کرده است که در شبانه‌روز گذشته ۶ بیمار کرونایی در کشور جان باخته و ۲۱۰ مورد جدید شناسایی شده‌اند. هم‌چنان ۳۱ بیمار بهبود یافته‌اند. طبق اعلام این وزارت، با ثبت موارد جدید، رقم مبتلایان در کشور به ۵۹ هزار و ۲۲۵ تن رسیده است. با مرگ ۶ بیمار در شبانه‌روز گذشته، رقم جان‌باخته‌گان نیز به ۲ هزار و ۵۹۸ تن افزایش یافته است.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: