به‌مناسبت سوم می، روز جهانی آزادی مطبوعات، برای نخستین‌بار تریبون قربانیان رسانه‌ها در پروان ایجاد شد. تریبون قربانیان رسانه‌ها به ابتکار انجمن ژورنالیستان آزاد پروان و در هم‌کاری با شهرداری چاریکار ایجاد شده است و روز گذشته در مراسم ویژه‌یی در شهر چاریکار، مرکز این ولایت گشایش یافت.

پرویز امین‌زاده، معاون انجمن ژورنالیستان پروان می‌گوید، هدف از این اقدام ارج‌گذاری به خون و زحمت‌های فعالان رسانه‌یی که در دو دهۀ گذشته در افغانستان جان باخته‌اند، می‌باشد. به گفتۀ امین‌زاده، با توجه به وضعیت موجود سیاسی وضعیت کار رسانه‌یی در پروان با داشتن بیش از ده رسانۀ شنیداری و توقف فعالیت سه رسانۀ دیداری به‌دلیل چالش‌های مالی و انگشت‌شماربودن رسانه‌های چاپی، چندان رضایت‌بخش نیست.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در مراسم گشایش تریبون قربانیان رسانه‌ها در پروان، جاوید فرهاد، از شاعران و نویسند‌ه‌گان این ولایت ارج‌گذاری انجمن ژورنالیستان آزاد پروان و شهرداری چاریکار را به قربانیان فعالان رسانه‌یی کشور یک اقدام استثنایی عنوان کرد.در این مراسم حجت‌الله جاوید مجددی، معاون انجمن ژورنالیستان آزاد افغانستان در پیوند به فعالیت نهادهای پشتی‌بان خبرنگاران و رسانه‌ها، احمدشاه خادم، آمر رادیو تلویزیون ملی کاپیسا در پیوند به چه‌گونه‌گی تأثیرگذاری کار نهادهای پشتی‌بان خبرنگاران و رسانه‌ها و رحمت‌الله رحیمی، آمر اطلاعات ریاست اطلاعات و فرهنگ پروان در پیوند به تلاش‌های حکومت در راستای سهل‌سازی فعالیت‌های رسانه‌یی‌، طرح‌ها و دیدگاه‌های‌شان را مطرح کردند.

در همین حال، خواجه ‌روح‌الله صدیقی، شهردار چاریکار در این برنامه می‌گوید، بهای خون فعالان رسانه‌یی و تلاش‌های آنان در بیداری اذهان مردم بیش‌تر از آن است که در ذهن بگنجد. شهردار چاریکار تأکید می‌کند که پاس‌دار ارزش‌هایی چون فعالیت رسانه‌ها و خبرنگاران در جامعه‌اند.

در پایان این نشست که با حضور فعالان رسانه‌یی ولایت‌های کابل، پروان، کاپیسا و پنجشیر برگزار شده بود، تفاهم‌نامۀ رسمی نام‌گذاری مکان تریبون قربانیان رسانه‌های افعانستان میان پرویز امین‌زاده و خواجه ‌‌روح‌الله صدیقی به امضا رسید.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: