به‌ دنبال نشر دو گزارش‌ از سوی سلام‌وطندار در پیوند به ناتکمیل‌بودن پروژۀ سنگ فرشِ جاده‌های فرعی شهر چاریکار، مرکز ولایت پروان که توسط والی این ولایت و رئیس‌جمهور غنی گشایش یافت و نیز لت‌وکوب مدیر حوادث ریاست هلال احمر پروان توسط والی، فضل‌الدین عیار، والی پروان در نشست بزرگ‌داشت از روز ملی مطبوعات بابت نشر این دو گزارش واکنش تُند نشان داد.

والی پروان می‌گوید، در کار خبرنگاران اشتباهات وجود دارد و آنان در حالی که حق قانونی در برخورد با خبرنگاران نیز دارند؛ اما با آنان بسیار مدارا می‌کنند. به گفتۀ والی پروان، در ده‌ها مورد مدارک در دست دارند که خبرنگاران را مورد باز پرس قرار دهند، اما نمی‌کنند و اجازه می‌دهند خبرنگاران هرچه به گفتن دارند بگویند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

این اظهارات والی پروان با واکنش نهادهای پشتی‌بان خبرنگاران رو‌به‌رو شده است و این نهادها از والی پروان خواستند یا در این خصوص مدرک ارایه شود یا والی دیگر مرتکب اظهارات بی‌بنیاد به نشانی خبرنگاران نشود.پرویز امین‌زاده، از مسئولان انجمن ژورنالیستان آزاد ولایت پروان در نشست بزرگ‌داشت از روز ملی مطبوعات و در حضور والی پروان می‌گوید‌ که خبرنگاران در این ولایت با درنظرداشت همه قوانین پذیرفته‌شده و اصول خبرنگاری فعالیت‌های‌شان را انجام می‌دهند.

پرویز امین‌زاده، از مسئولان انجمن ژورنالیستان آزاد ولایت پروان

پرویز امین‌زاده از والی پروان خواست که یا خبرنگاران استفاده‌جو و باج‌گیر را فاش کرده و به همه‌گان معرفی کند یا از اظهارات غیرواقع‌بینانه در نشست‌های رسمی به نشانی خبرنگاران خودداری کند.

والی پروان در این نشست هم‌چنان پذیرفت که هم‌واره از خبرنگاران انتقاد دارد و اتهام بست که «خبرنگاران تلاش می‌کنند در پروان گِل خشک را در دیوار بچسبانند.»

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: