ده‌ها تن از شهروندان شهر چاریکار، مرکز ولایت پروان در اعتراض به ربوده‌شدن یک بازرگان این شهر، دست به تظاهرات زدند. معترضان می‌گویند که حفیظ‌الله، یک تن از چینی‌فروشان مشهور شهر چاریکار حوالی ساعت ۳:۴۰ دقیقۀ بامداد امروز (شنبه، چهارم ثور/اردیبهشت) هنگام رفتن به مسجد، توسط مردان تفنگ‌دار ناشناس سوار بر یک موتر کرولای سفیدرنگ، ربوده شده است.

اعتراض‌کننده‌گان با گردآمدن در برابر ساختمان مقام ولایت پروان جاده‌های منتهی به آن را با روشن‌کردن آتش برای مدتی بستند. آنان از بی‌توجهی مسئولان امنیتی و ادارۀ محلی این ولایت انتقاد می‌کنند و خواهان رهایی فرد ربوده‌شده‌اند.

حفیظ‌الله، بازرگان ربوده‌شده

حاجی نبی‌الله، برادر بازرگان ربوده‌شده به سلام‌وطندار می‌گوید که آدم‌ربایان برادرش را در برابر چشمان او و برادرزاده‌اش با لت‌و‌کوب در جادۀ مسجد اتفاق و در ۲۰۰ متری ساختمان مقام ولایت پروان، با خود بردند. به گفتۀ او، آدم‌ربایان پیش از این هیچ‌گونه تهدید یا مطالبه‌یی از خانوادۀ برادرش نداشته‌اند و آنان نمی‌دانند که این آدم‌ربایی به چه هدفی انجام شده است.

در همین حال، مسئولان فرماندهی پولیس پروان با تأیید وقوع روی‌داد می‌گویند که بررسی‌های پولیس در این زمینه آغاز شده است. عبدالواسع رحیمی، آمر امنیت فرماندهی پولیس پروان می‌گوید که تلاش‌های نهاد کشفی در پیوند به شناسایی آدم‌ربایان آغاز شده است.

اعتراض‌کننده‌گان با گردآمدن در برابر ساختمان مقام ولایت پروان جاده‌های منتهی به آن را با روشن‌کردن آتش برای مدتی بستند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: