Asset 1SWN

پزشکان ربوده‌شده در پروان نجات یافتند

ولایت-پروان

مسئولان امنیتی در ولایت پروان می‌گویند که پزشکان ربوده‌شده از این ولایت، در نتیجۀ عملیات نیروهای امنیتی از چنگ آدم‌ربایان نجات داده شدند.

محمدصادق هاشمی، مدیر مبارزه با جرم‌های جنایی فرماندهی پولیس پروان با تأیید این خبر به سلام‌وطندار می‌گوید، دو پزشک کلینیک ایمرجنسی که از سوی تفنگ‌داران ناشناس ربوده شده بودند، در نتیجۀ عملیات مشترک نیروهای امنیتی از ولایت کاپیسا نجات داده شدند.

به گفتۀ هاشمی، این عملیات ساعت ۲ پس از چاشت امروز (پنج‌شنبه، یازدهم جدی/دی) در روستای «شوخی» شهر محمود راقی، مرکز ولایت کاپیسا راه‌اندازی شده بود.

مدیر مبارزه با جرم‌های جنایی فرماندهی پولیس پروان تأکید می‌کند که آدم‌ربایان موفق به فرار شده‌اند؛ اما پزشکان ربوده‌شده سالم‌ و نزد نیروهای امنیتی‌اند.

به گفتۀ هاشمی، جزئیات بیش‌تر عملیات نجات این پزشکان را بعدا همه‌گانی خواهند کرد.

این دو پزشک حوالی ساعت ۹ یک‌شنبه‌شب همین هفته، هفتم جدی، هنگام اجرای وظیفه از کلینیک ایمرجنسی در روستای «سرصیاد» ولسوالی بگرام ولایت پروان از سوی سه مرد تفنگ‌دار ناشناس ربوده شده بودند.

یک روز پس از ربوده‌شدن این دو پزشک از پروان، دوشنبه‌شب همین هفته نیز یک پزشک از شهر هرات ربوده شد.

مسئولان محلی در ولایت هرات گفتند که داکتر نظیف‌الله پوینده، یکی از پزشکان مشهور این ولایت در بخش اعصاب و روان، حوالی ساعت ۹ دوشنبه‌شب از دروازۀ خانه‌اش واقع در منطقۀ «صوفی‌آباد» ناحیۀ ششم شهر هرات ربوده شده است.

گواهان این روی‌داد گفتند، تفنگ‌داران ناشناس که لباس نظامی به تن داشتند، این پزشک را با زور با خود بردند. اما اکنون که چهار روز از این روی‌داد می‌گذرد، خبری از رهایی این پزشک نیست.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام