مسئولان محلی پروان، می‌گویند که روز گذشته در نتیجه‌ی جاری‌شدن سیل در شهر چاریکار، مرکز این ولایت، کشاورزان و باشندگان محل با زیان‌های مالی روبه‌رو شده اند. به گفته‌ی آنان، بارندگی و بارش ژاله، به باشندگان نقاط مرکزی این شهر و کشت کشاورزان، زیان‌های زیادی وارد کرده است.

سیدحکمت‌الله شمیم، سخن‌گوی والی پروان، به سلام‌وطندار می‌گوید: «در باره‌ی میزان تلفات و خسارات جانی و مالی، جزئیاتی در دست نداریم؛ اما بخش‌هایی از چوک نیمه‌کاره‌‌مانده‌ی شهر چاریکار، ریاست امور مهاجرین و عودت‌کنندگان، کراچی‌های دست‌فروشان کنار جاده، پل و پلچک و شماری از خانه‌های مسکونی در این شهر، در نتیجه‌ی سرازیرشدن سیلاب‌های پر از آب، گل‌ولای و لوش، تخریب شده اند.» آقای شمیم، تصریح می‌کند که دلیل سرازیرشدن آب در دکان‌ها و خانه‌های مسکونی، کم‌عرض‌بودن آب‌روهای کنار جاده‌ها است.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

در همین حال، عبدالعلیم احمد، رییس آمادگی مبارزه با حوادث طبیعی پروان، هم تأیید می‌کند که سرازیرشدن سیل در این ولایت، به شماری از دکان‌ها، ۳۵ خانه‌ی مسکونی و شماری از دست‌فروشان کنار جاده، زیان‌های مالی وارد کرده است. او می‌افزاید: «در نتیجه‌ی این سیلاب‌ها، ۱۰ پل و پلچک بسته و چندین متر جاده نیز تخریب شده است؛ اما تا کنون رقم دقیق خسارات ناشی از این سیلاب‌ها در دست نیست.»

از سویی هم، عزیزالله عمر، فرمانده امنیه‌ی پروان، نیز تأکید می‌کند که تیم اطفائیه‌ی این فرماندهی، برای تخلیه‌ی آب از داخل خانه‌های مسکونی، به محل رفته اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

در سوی دیگر، باشندگان شهر چاریکار نیز، کم‌عرض‌بودن جاده‌ها و آب‌روهای کنار جاده‌ها را دلیل اصلی ورود آب به داخل خانه‌ها عنوان می‌کنند و با گلایه از وضعیت شان، از امارت اسلامی خواستار رسیدگی به این مشکل شده اند. آنان می‌‌گویند که اگر حکومت به این مشکل رسیدگی نکند، همه‌ساله گواه متقبل‌شدن زیان‌های بیش‌تر از این ره‌گذر خواهند بود.

افزون بر این، گل‌های ارغوان تپه‌ی گلغندی که در دامنه‌ی کوه‌های پروان جا افتاده، به زمین ریخته و شکوفه‌های درختان میوه‌‌دار نیز در نتیجه‌ی بارش ژاله به زمین ریخته و آسیب دیده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: