منابع امنیتی در ولایت پروان به سلام‌وطندار می‌گویند که تفنگ‌داران ناشناس دو پزشک را در این ولایت ربوده‌اند.

به گفتۀ منابع امنیتی، دو پزشک حوالی ساعت ۹ یک‌شنبه‌شب همین هفته، هفتم جدی، از سوی سه مرد تفنگ‌دار ناشناس ربوده شدند.

عبدالشکور قدوسی، ولسوال بگرام با تأیید این روی‌داد می‌گوید که این پزشکان هنگام اجرای وظیفه از کلینیک ایمرجنسی در روستای «سرصیاد» این ولسوالی ربوده شده‌اند.

به گفتۀ آقای قدوسی، رباینده‌گان در بدل رهایی این دو پزشک خواستار پول شده‌اند. ولسوال بگرام دربارۀ مبلغ این پول چیزی نمی‌گوید.

محمدصادق هاشمی، مدیر مبارزه با جرم‌های جنایی فرماندهی پولیس ولایت پروان از آغاز تلاش‌ها برای رهایی این دو پزشک خبر می‌دهد. آقای هاشمی می‌گوید که این دو پزشک به بهانۀ معاینۀ بیمار از شفاخانه بیرون شده‌اند و احتمال دارد مداوای افراد طالبان یکی از اهداف رباینده‌گان باشد.

مسئولان ریاست صحت پروان به دلیل این‌که فعالیت‌های شفاخانۀ ایمرجنسی مربوط‌شان نمی‌شود، چیزی نمی‌گویند و مسئولان در ایمرجنسی نیز از گفت‌وگو در این زمینه خودداری کردند.

این در حالی‌ست که شب گذشته (دوشنبه، هشتم جدی/دی) نیز یک پزشک از شهر هرات ربوده شد.

مسئولان محلی در ولایت هرات می‌گویند که داکتر نظیف‌الله پوینده، یکی از پزشکان مشهور این ولایت در بخش اعصاب و روان، حوالی ساعت ۹ شب گذشته از دروازۀ خانه‌اش واقع در منطقۀ «صوفی‌آباد» ناحیۀ ششم شهر هرات ربوده شده است.

عبدالاحد ولی‌زاده، سخنگوی پولیس هرات می‌گوید که ربوده‌شدن آقای پوینده را از خانواده‌اش اطلاع یافته‌اند. به گفتۀ ولی‌زاده، تلاش‌ها برای رهایی این پزشک آغاز شده است.

در همین حال، گواهان این روی‌داد می‌گویند، آدم‌ربایان تفنگ‌داران ناشناس بوده که لباس نظامی به تن داشته و این پزشک را با زور با خود برده‌اند.

این سه پزشک در حالی از سوی تفنگ‌داران ناشناس ربوده می‌شوند که بیش از دو ماه پیش عبدالرووف، کودک ۹ ساله، باشندۀ ولایت بلخ نیز توسط تفنگ‌داران ناشناس که لباس نظامی به تن داشتند، ربوده شده بود. عبدالرووف هنوز از چنگ آدم‌ربایان رها نشده است.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: