مقام‌های محلی پروان می‌گویند که عبدالظهور حکیم، رئیس معارف این ولایت در پیوند به فساد اداری و سوءاستفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌یی، به دادستانی استیناف این ولایت معرفی شده است.

فضل‌الدین عیار، والی پروان در پیوند به معرفی‌شدن رئیس معارف این ولایت به دادستانی به سلام‌وطندار می‌گوید، بحث‌هایی چون قراردادها، موضوعات داخلی دفتری و چالش‌های آموزگاران از اتهام‌هایی‌اند که به رئیس معارف پروان وارد شده و دیده شود که در نتیجۀ بررسی‌های دادستانی اتهام‌ها ثابت خواهد شد یا خیر.

والی پروان وجود چالش‌ها در ریاست معارف این ولایت را تأیید می‌کند و می‌افزاید که گزارش نهادهای کشفی نیز دال بر موجودیت این چالش‌ها دارد و انتظار دارند نتایج کار نهادهای عدلی و قضایی در مورد مشکلات در ریاست معارف چه خواهد بود.

در همین حال، یک منبع معتبر از ریاست معارف پروان می‌گوید که علاوه بر عبدالظهور حکیم، رئیس معارف، مدیران مالی، تهیه و تدارکات و منابع بشری این ریاست نیز به دادستانی معرفی شده‌اند.

از سوی دیگر نامۀ رسمی بخش مبارزه با فساد اداری ریاست دادستانی استیناف ولایت پروان که به سلام‌وطندار رسیده است، نشان می‌دهد که این نهاد بر بنیاد اطلاعات و گزارش ریاست امنیت ملی این ولایت و به اتهام سوءاستفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌یی، رئیس معارف، مدیر مالی، مدیر تدارکات و مدیر منابع بشری را احضار کرده است.

اما عبدالظهور حکیم، رئیس معارف پروان، علت معرفی‌شدنش به دادستانی را اخذ امتیاز اضافه‌کاری در روزهای قرنطینه بیان می‌کند.

رئیس معارف پروان در پیوند به احضاریت مدیر تدارکات و مدیر مالی این نهاد از سوی دادستانی می‌گوید که مقام ولایت قراردادهای ریاست معارف را که به پیشنهاد این نهاد و تأیید مقام ولایت طی مراحل شده بود، فسخ و دوباره با فرد دیگری عقد قرارداد کرده است.

خواستیم دیدگاه دادستانی استیناف ولایت پروان را نیز در این مورد داشته باشیم؛ اما مسئولان این اداره ابراز نظر در این مورد را پیش از وقت می‌دانند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: