عزیزگل ثاقب، رییس باغ‌وحش کابل، امروز در نشستی زیر نام «اهدای یک بز کوهی از سوی اداره‌ی محیط زیست به باغ‌وحش کابل»، می‌گوید که در سال جاری ۱۷ میلیون افغانی درآمد از این باغ جمع‌آوری کرده اند.

رییس باغ‌وحش کابل می‌افزاید که به ‌زودی بیش‌تر از ۳۰۰ گونه حیوان را از بیرون به افغانستان می‌آورند و هم‌چنان در نظر دارند ساحه‌ی این باغ را به ۱۰۵ جریب گسترش دهند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

در همین حال، محب‌الله فضلی، وارسی‌کننده اداره‌ی ملی حفاظت از محیط زیست، در این نشست می‌گوید که هیچ کس اجازه‌ی شکار و قاچاق حیوانات وحشی را ندارد. او، می‌افزاید که گونه‌های مختلف حیوانات وحشی که در خانه‌های مردم نگه‌داری می‌شوند را ضبط و به طبیعت رها خواهند کرد.

زهرا، بازدیدکنند‌ه‌ی خُردسالی است که با خانواده‌اش برای بازدید از حیوانات به باغ‌وحش آمده است. او می‌گوید که از دیدن حیوانات مورد علاقه‌اش، هیجانی شده است. «من با خانواده‌ام به باغ‌وحش کابل آمدم و از دیدن حیوانات متفاوت لذت بردم و هیجانی هستم.»

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

نیروی امارت اسلامی در حال بازی با آهو در باغ‌وحش کابل

گفتنی‌ست که مسئولان اداره‌ی ملی حفاظت از محیط زیست، در این نشست یک بز کوهی قاچاق‌شده‌ از پاکستان را که در ولایت بدخشان در یک خانه‌ نگه‌داری می‌شد، به باغ‌وحش کابل سپردند.

باغ‌وحش کابل از مکان‌های تفریحی شهروندان کشور، به ویژه پایتخت‌نشینان است و بیش از ۱۰۰ گونه حیوان در این باغ نگه‌داری می‌شود. شهروندان کشور در فصل‌های مختلف سال برای سرگرمی و بازدید از حیوانات، به این باغ می‌آیند.

بز کوهی قاچاق‌شده‌ از پاکستان که به باغ‌وحش کابل سپرده شد.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: