مسئولان وزارت صحت می‌گویند که هم‌زمان با فرارسیدن عید سعید فطر و افزایش گشت‌وگذار شهروندان در بازارها و رعایت‌نکردن نکته‌های بهداشتی به‌ویژه فاصله‌گذاری اجتماعی از سوی آنان، شمار موارد ابتلا و مرگ در اثر کرونا در کشور در حال افزایش است.

میرویس علی‌زی، معاون سخنگوی وزارت صحت از رعایت‌نکردن نکته‌های بهداشتی از سوی شهروندان ابراز نگرانی می‌کند و هشدار می‌دهد که اگر مردم در روزهای عید سعید فطر دیدوبازدیدهای‌شان را قطع نکنند و نکته‌های بهداشتی به‌ویژه فاصله‌گذاری اجتماعی، پوشیدن ماسک و شستن دست‌ها را رعایت نکنند، شمار مبتلایان و جان‌باخته‌گان در اثر کرونا به مراتب از اکنون بیش‌تر خواهد شد.معاون سخنگوی وزارت صحت می‌گوید که هم‌زمان با افزایش موارد ابتلا و مرگ در اثر کرونا در کشورهای ایران، پاکستان و هند، شمار مبتلایان و جان‌باخته‌گان در افغانستان نیز روز به روز در حال افزایش است. به گفتۀ او، در هفته‌های اخیر به گونۀ میانگین روزانه ۲۰۰ تا ۲۵۰ بیمار کرونایی در کشور شناسایی می‌شود و ۵ تا ۱۰ بیمار نیز جان می‌دهند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در همین حال، شماری از فعالان مدنی در هرات نیز افزایش شمار مبتلایان و جان‌باخته‌گان کرونا در ایران، هند، پاکستان و رفت‌وآمد شهروندان افغانستان به این کشورها را نگران‌کننده می‌خوانند و هشدار می‌دهند در صورتی که شهروندان نکته‌های بهداشتی را رعایت نکنند و مسافرت به این کشورها کاهش نیابد، افغانستان به‌ویژه ولایت‌های مرزی یک‌بار دیگر روزهای تلخ موج نخست کرونا را تجربه خواهد کرد.

هشدار وزارت صحت از افزایش شمار مبتلایان و جان‌باخته‌گان کرونا در حالی‌ست که در شبانه‌روز گذشته ۱۲ بیمار کرونایی در کشور جان‌های‌شان را از دست داده و ۲۲۱ مبتلای جدید شناسایی شده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: