Asset 1SWN

در شبانه‌روز گذشته ۱۲ بیمار کرونایی در کشور جان‌های‌شان را از دست داده‌اند

crona-afg-770x434

وزارت صحت اعلام کرده است که در شبانه‌روز گذشته یک‌هزار و ۹۴۴ بیمار مشکوک به کرونا آزمایش داده‌اند. طبق اعلام این وزارت، در مدت یادشده ۱۲ بیمار کرونایی در کشور جانهای‌شان را از دست داده و ۲۲۱ مبتلای جدید شناسایی شده‌اند.

موارد جدید در هفده ولایت به ثبت رسیده‌اند. در شبانه‌روز گذشته ۱۸۲ بیمار صحت‌یاب شده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

بر بنیاد معلومات وزارت صحت، از آغاز گسترش کرونا تا امروز ۴۲۰ هزار و ۱۳۵ تن در سراسر کشور آزمایش کرونا داده‌اند. از این میان، ۶۲ هزار و ۶۳ تن به این ویروس مبتلا شده و ۲ ‌هزار و ۶۹۸ تن در اثر ابتلا به آن جان‌های‌شان را از دست داده‌اند. همین‌گونه ۵۴ هزار و ۲۲۲ تن از آغاز گسترش کرونا تا امروز پس از ابتلا به آن بهبود یافته‌‌اند.در جهان نیز تا امروز بیش از ۱۵۸ میلیون و ۳۵۹ هزار تن به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. از این میان، بیش از ۳ میلیون و ۲۹۷ هزار تن جان‌ باخته و بیش از ۱۳۵ میلیون و ۸۴۲ هزار تن دیگر صحت‌یاب شده‌اند.

آمریکا، هند، برزیل، فرانسه، ترکیه و روسیه، از جمله کشورهایی‌اند که بیش‌ترین مبتلایان به کرونا در جهان را تاکنون شناسایی کرده‌اند. از این میان، آمریکا بیش‌ترین جان‌باخته‌گان کرونایی را در جهان ثبت کرده‌ است. در آمریکا تا امروز بیش از ۵۹۵ هزار مبتلا به کرونا فوت کرده‌اند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // //

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام