مسئولان وزارت صحت از افزایش روزافزون شمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در آستانۀ عید سعید فطر در کشور خبر می‌دهند. به گفتۀ مسئولان این وزارت در شبانه‌روز گذشته ۲۹۳ رویداد تازۀ مثبت ویروس کرونا در کشور ثبت شده است.

میرویس علیزی، معاون سخنگوی وزارت صحت به سلام‌وطندار می‌گوید که شمار مبتلایان کرونا در هفتۀ جاری نسبت به هفتۀ پیش آن ۵۰ تا ۶۰ درصد افزایش یافته است.

به گفتۀ آقای علیزی، در هفتۀ جاری روزانه ۲۵۰ تا ۳۸۰ بیمار جدید کرونا در کشور شناسایی می‌شوند، در حالی‌که این رقم در هفتۀ گذشته، روزانه به ۱۲۰ تا ۱۸۰ رویداد می‌رسید.

او می‌گوید که در هفته‌های اخیر بیشتر بیماران کرونایی در کابل و ولایت‌های مرزی شناسایی شده‌اند. « واقعات مثبت کرونا در یک هفتۀ گذشته در کشور رو به افزایش است و بیشترین واقعات را ما در ولایت ننگرهار، کابل، کندهار و هرات داریم.»

بربنیاد آمارهای روزانۀ وزارت صحت، روزانه ۶ تا ۱۰ بیمار کرونایی در کشور فوت می‌کنند.

معاون سخنگوی وزارت صحت افزایش شمار مبتلایان به این ویروس را در آستانۀ عید سعید فطر، هشداردهنده می‌داند و از مردم می‌خواهد که به خاطر جلوگیری از افزایش مبتلایان و قربانیان کرونا، دیدوبازدید در روزهای عید را قطع کنند.

شماری از شهروندان کشور نیز افزایش روزافزون شمار مبتلایان کرونا در هفتۀ‌های اخیر را نگران‌کننده می‌دانند و از حکومت به ویژه وزارت صحت می‌خواهند که پیام‌های آگاهی‌دهی خود را در آستانۀ عید فطر افزایش دهند تا مردم از دیدوبازدید در روزهای عید جلوگیری کنند.

هشدار وزارت صحت از افزایش روزافزون مبتلایان و قربانیان کرونا در حالی‌ست که بر اساس آمارهای این وزارت در ۲۴ ساعت گذشته از آزمایش دو هزار و ۱۸۱ بیمار مشکوک به کرونا در آزمایشگاه‌های کشور، ۲۹۳ بیمار جدید کرونا شناسایی شده‌اند و ۹ تن جان باخته‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: