Asset 1SWN

کرونا در افغانستان؛ در شبانه‌روز گذشته ۱۰ بیمار جان‌های‌شان را از دست داده‌اند

Corona7

وزارت صحت اعلام کرده است که در شبانه‌روز گذشته ۲ هزار و ۳۰۰ بیمار مشکوک به کرونا آزمایش داده‌اند. طبق اعلام این وزارت، در مدت یادشده ۱۰ بیمار مبتلا به کرونا در کشور جانهای‌شان را از دست داده و ۳۰۰ مبتلای جدید شناسایی شده‌اند.

موارد جدید در بیست ولایت به ثبت رسیده‌اند. در شبانه‌روز گذشته ۵۸ بیمار صحت‌یاب شده‌اند.

بر بنیاد معلومات وزارت صحت، از آغاز گسترش کرونا تا امروز ۴۱۷ هزار و ۲۸۳ تن در سراسر کشور آزمایش کرونا داده‌اند. از این میان، ۶۱ هزار و ۷۵۵ تن به این ویروس مبتلا شده و ۲ ‌هزار و ۶۸۳ تن در اثر ابتلا به آن جان‌های‌شان را از دست داده‌اند. همین‌گونه ۵۴ هزار و ۱۹ تن از آغاز گسترش کرونا تا امروز پس از ابتلا به آن بهبود یافته‌‌اند.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

این در حالی‌ست که مسئولان وزارت صحت از افزایش روزافزون مبتلایان و جان‌باخته‌گان کرونا در آستانۀ عید سعید فطر در کشور هشدار داده‌اند.میرویس علی‌زی، معاون سخنگوی وزارت صحت روز گذشته به سلام‌وطندار گفت که مبتلایان به کرونا در هفتۀ جاری نسبت به هفتۀ پیش آن، ۵۰ تا ۶۰ درصد افزایش یافته است. به گفتۀ آقای علی‌زی، در هفتۀ جاری روزانه ۲۵۰ تا ۳۸۰ مبتلای جدید کرونا در کشور شناسایی شده‌اند؛ در حالی‌ که این رقم در هفتۀ گذشته، روزانه به ۱۲۰ تا ۱۸۰مورد می‌رسید.

معاون سخنگوی وزارت صحت افزایش مبتلایان به کرونا را در آستانۀ عید سعید فطر، هشداردهنده می‌داند و از مردم می‌خواهد که به‌خاطر پیش‌گیری از افزایش مبتلایان و قربانیان این بیماری، دیدوبازدید در روزهای عید را قطع کنند.

سلام‌وطندار را در یوتیوب دنبال کنید

در جهان نیز تا امروز بیش از ۱۵۶ میلیون و ۷۴۲ هزار تن به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. از این میان، بیش از ۳ میلیون و ۲۷۰ هزار تن جان‌ باخته و بیش از ۱۳۴ میلیون و ۱۴۴ هزار تن دیگر صحت‌یاب شده‌اند.

آمریکا، هند، برزیل، فرانسه، ترکیه و روسیه، از جمله کشورهایی‌اند که بیش‌ترین مبتلایان به کرونا در جهان را تاکنون شناسایی کرده‌اند. از این میان، آمریکا بیش‌ترین جان‌باخته‌گان کرونایی را در جهان ثبت کرده‌ است. در آمریکا تا امروز بیش از ۵۹۴ هزار مبتلا به کرونا فوت کرده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام