با افزایش متقاضیان واکسن کرونا در هفته‌های پسین، شهروندان کشور از کم‌بود دوزهای آن در مرکزهای صحی شکایت می‌کنند.

شماری از متقاضیان واکسن کرونا از نبود واکسن کافی در مرکزهای صحی شاکی‌اند و می‌گویند که پس از روزها مراجعه به مرکزهای مربوطه نمی‌توانند واکسن دریافت کنند.

ولی، متقاضی واکسن کرونا که امروز به یکی از مرکزهای صحی در کابل مراجعه کرده است، به سلام‌وطندار می‌گوید: «ما به این مرکز صحی مراجعه کردیم، می‌گویند که تا ۱۲۰ دوز واکسین ما حق داریم و تکمیل شده و فردا مراجعه کنید. متقاضیان زیاد است؛ اما متأسفانه واکسین وجود ندارد. باید وجود داشته باشد که مردم واکسین شوند.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

شریفه، دیگر متقاضی واکسن کرونا که به یکی از مرکزهای صحی در کابل مراجعه کرده است، نیز می‌گوید: «صددرصد دولت باید توجه کند. این‌جا مرکز واکسین کرونا نوشته شده؛ اما وقتی مراجعه می‌کنیم می‌گویند که خلاص شده است.»

دستگیر نظری، سخنگوی وزارت صحت می‌پذیرد که واکسن‌های موجود در حال تمام‌شدن است و به این دلیل تلاش می‌شود تا دوزهای باقی‌مانده بیش‌تر بر کسانی که دوز نخست را دریافت کرده‌اند، تطبیق شود.

او می‌گوید: «تمرکز ما بر این است که کسانی که دوز اول واکسین را گرفته‌اند، دوز دوم را برای‌شان تطبیق کنیم. به این دلیل، تطبیق واکسین بر کسانی که دوز اول می‌گیرند را متوقف کردیم. کم‌بود واکسین در سطح جهان وجود دارد و بیش‌تر کشورها با نبود واکسین دست‌وپنجه نرم می‌کنند و در افغانستان هم این مشکل وجود دارد.»براساس معلومات مسئولان وزارت صحت، افغانستان تاکنون ۹۶۸ هزار دوز واکسن‌ کمکی دریافت کرده است که با استفاده از آن‌ها، ۵۳۰ هزار غیرنظامی و ۲۸۰ هزار نظامی واکسن شده‌اند.

این در حالی‌ست که در شبانه‌روز گذشته ۶ بیمار کرونایی در کشور جان‌های‌شان را از دست داده و ۲۲۱ بیمار جدید شناسایی شده‌اند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // //

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: