یک نمایش‌گاه سه‌روزه‌ی عکس در غور، به مناسبت روز جهانی هنرمند و به پشتیبانی از زلزله‌زدگان هرات و شهروندان فلسطین، گشایش یافته است.

شماری از هنرمندان در غور، امروز (چهارشنبه، ۳ عقرب) آثار هنری خود را به مناسبت روز جهانی هنرمند و به پشتیبانی از زلزله‌زدگان هرات و شهروندان فلسطین، در این نمایش‌گاه سه‌روزه به نمایش گذاشته اند.

مسئولان برگزاری این نمایش‌گاه عکس، می‌گویند که در این نمایش‌گاه بیش از ۷۵۰ اثر هنری از هنرمندان زن و مرد به پشتیبانی از زلزله‌زدگان هرات و شهروندان فلسطین، به نمایش گذاشته است.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

همایون عارفی، مسئول برگزاری این نمایش‌گاه عکس، می‌گوید‌: «ما در این نمایش‌گاه روز جهانی هنرمند را تجلیل کردیم و هم غم‌شریک با مردم هرات و فلسطین بودیم. در این نمایش‌گاه بیش از ۵۰ هنرمند شرکت کرده اند که شامل زنان می‌شود و بیش‌تر درد مردم و طبیعت‌های افغانستان را به نمایش گذاشته‌ایم و بیش‌تر از ۷۵۰ اثر می‌باشد.»

برخی از هنرمندان و اشتراک‌کنندگان این نمایش‌گاه، نیز ضمن هم‌دردی با زلزله‌زدگان هرات و شهروندان فلسطین، می‌گویند که آثار هنری آنان نشان‌دهنده‌ی غم و اندوه مردم است و هم‌چنان آثار فرهنگی و هنری جامعه را به نمایش گذاشته است.

آنان، هم‌چنان از دولت خواهان پشتیبانی کارهای فرهنگی و هنری، هنرمندان شده اند.

حمدالله فانوس، هنرمند در غور، می‌گوید: «سوژه‌هایی که در این جا کار شده، غم و اندوه، فرهنگ و عنعنات جامعه را به نمایش گذاشته که در دو بخش است؛ یک بخش وضعیت زلزله‌زدگان هرات است و بخشی دیگر آن هم آثار باستانی و زیبایی وطن را شامل می‌شود. چنین نمایش‌گاه‌ها تأثیرات مثبت بالای فرهنگ و هنر کشور دارد و ما خواهان پشتیبانی دولت به خاطر برگزاری این نمایش‌گاه هستیم.»

محمد احمدی، اشتراک‌کننده، می‌گوید: «روز جهانی هنرمند را تبریک می‌گویم و می‌خواهم پیام هم‌دردی داشته باشم با مردم زلزله‌زده‌ی هرات و مردم رنج‌دیده‌ی فلسطین.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

با این حال، مسئولان محلی غور، ضمن پشتیبانی از برگزاری چنین نمایش‌گاه‌ها، می‌گویند که تصویرهای به‌نمایش‌گذاشته‌شده‌ی هنرمندان این ولایت، نشان‌دهنده‌ی وضعیت فعلی شهروندان فلسطین و زلزله‌زدگان هرات است.

عبدالحی زعیم، رییس اطلاعات‌‌وفرهنگ غور، می‌گوید: «چیزی که ما در این نمایش‌گاه مشاهده می‌کنیم، تصاویر از بیت‌المقدس را نقاشی کردند وقتی که مجاهدین پیروز شدند. دیگر تصاویر از وضعیت زلزله‌زده‌های هرات را داریم که نقاشی خوب شده، دیگر مناظر خیلی خوبی نقاشی کردند که این برای دیگر نقاش‌ها روحیه‌ی خوبی می‌دهد و ما از هنرمندان حمایت می‌کنیم.»

گفتنی است که این نمایش‌گاه، برای سه روز به روی بازدیدکنندگان باز است.

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: