مسئولان محلی بدخشان، می‌گویند که هیئتی از ریاست‌الوزرا به سرپرستی وزارت امور سرحدات، اقوام و قبایل در هم‌کاری و در هم‌آهنگی اداره‌ی محلی این ولایت، به ارزش ۴۵ میلیون افغانی کمک غذایی و غیرغذایی را برای باشندگان پامیر خُرد و کلان ولسوالی واخان منتقل کرده است.

حمدالله فطرت، رییس ارتباطات و نشرات وزارت امور سرحدات، اقوام و قبایل، می‌گوید که ۱۸ قلم مواد غذایی و غیرغذایی را برای باشندگان ولسوالی دورافتاده‌ی واخان و پامیریان، زیر نام مساعدت‌های زمستانی منتقل کرده اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

او می‌افزاید که این مساعدت‌ها شامل ۱۰۰ پایه خیمه‌ی بزرگ و معیاری، ۳۵۰ بوری آرد ۵۰ کیلوگرام، ۳۵۰ بوری برنج ۵۰ کیلوگرام، ۸۵۰ تخته کمپل، بالون‌های گاز و گونه‌های لباس‌های زمستانی است.

به گفته‌ی آقای فطرت، ۱۴ قلم این مواد از انبارهای وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث و ۴ قلم دیگر آن از بودجه‌ی وزارت امور مهاجرین و عودت‌کنندگان می‌باشد که برای باشندگان ولسوالی واخان منتقل شده و توزیع خواهد شد.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

کمک‌های زمستانی به باشندگان پامیر خُرد و کلان در حالی صورت می‌گیرد که نورالله نوری، سرپرست وزارت امور سرحدات، اقوام و قبایل در ماه اسد سال جاری طی سفر هفت‌ روزه که به پامیر داشت، مشکلات مردم را از نزدیک مشاهده کرده و مشکلات و نیازمندی‌های باشندگان ولسوالی واخان را به کابینه بازگو کرده بود.

به گفته‌ی مسئولان محلی بدخشان، در کنار کمک‌های زمستانی، نصب یک پایه آنتن شبکه‌ی مخابراتی، ساخت راه ابریشم، ارتقا، تمویل و تجهیز کلینیک، در کابینه نیز فیصله شده‌ است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: