هم‌زمان با فرارسیدن فصل زمستان، شماری از جوانان در شهر نیلی، مرکز ولایت دایکندی کارزاری را زیر نام «لباس مهربانی» راه‌اندازی کرده‌اند. هدف از راه‌اندازی این کارزار، گردآوری لباس‌های گرم زمستانی برای کودکان نیازمند و کودکانی که سرگرم کارهای شاقه‌اند، گفته می‌شود.

رقیه راسخ، از فعالان مدنی دایکندی و عضو این کارزار به سلام‌وطندار می‌گوید که از یک ماه به‌ این‌سو گروهی از جوانان در شهر نیلی کارزاری را زیر نام «لباس مهربانی» راه‌اندازی کرده‌اند. به گفتۀ بانو راسخ، این جوانان در نخست از خیرین، بازرگانان و نهادها پول نقد جمع‌آوری و پس از آن برای شماری از کودکان نیازمند لباس‌های گرم زمستانی خریداری کرده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

سیف‌الله رضایی، از فعالان فرهنگی در دایکندی و یکی دیگر از اعضای این کارزار نیز می‌گوید که با توجه به وضعیت بحرانی کشور، زمستان پیش‌رو برای عموم شهروندان، به‌ویژه باشنده‌گان این ولایت دشوار و طاقت‌فرساست؛ زیرا به گفتۀ او، بیش‌تر از ۹۸ درصد از باشنده‌گان دایکندی با فقر شدید روبه‌رو اند و قادر به تأمین نیازمندی‌های‌شان به‌ویژه برای کودکان نیستند.

آقای رضایی می‌افزاید: «براساس برآوردهای تیم کارزار لباس مهربانی، بیش‌تر از دو هزار کودک در سطح شهر نیلی و حومه‌های آن در خانواده‌های فقیر و در تهدید گرسنه‌گی زنده‌گی می‌کنند. خانواده‌هایی نیز در این شهر وجود دارند که حتی قادر به تهیۀ یک وقت غذای مناسب برای کودکان‌شان نیستند، چی رسد که لباس بخرند.»

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

اعضای این گروه تأکید می‌کنند ‌که این کارزار ادامه دارد تا برای شمار بیش‌تر کودکان نیازمند لباس‌های گرم زمستانی تهیه شود.


هفتۀ گذشته سلام‌وطندار از وضعیت دشوار یک خانوادۀ ۶ نفری در شهر نیلی که به‌شمول پدر خانواده، پنج عضو آن نابینا اند و تنها مادر خانواده به‌نام طیبه که بیناست و سرپرستی این خانواده را برعهده دارد، گزارشی تهیه کرده بود. طیبه اکنون پس از پخش گزارش سلام‌وطندار، با خرسندی می‌گوید که چهار فرزند و شوهر نابینایش از طریق کارزار «لباس مهربانی» لباس‌های گرم زمستانی به‌دست آورده‌اند.

اعضای این کارزار از نهادهای امدادرسان ملی و بین‌المللی می‌خواهند که در زمستان دشوار پیش‌رو، باشنده‌گان نیازمند و تنگ‌دست دایکندی را فراموش نکنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: