مسئولان امارت اسلامی در شهر زرنج، مرکز ولایت نیمروز از آغاز کمک‌های بشردوستانۀ برنامۀ غذایی جهان (WFP) در این ولایت خبر می‌دهند. عبدالسلام هجرت، مسئول مؤسسات امارت اسلامی در نیمروز می‌‌گوید که آنان امروز به بیش از ۱۰۰۰ خانوادۀ نیازمند در هم‌کاری با نهادهای این ولایت مواد خوراکی توزیع کرده‌اند.

به گفتۀ او، امارت اسلامی تلاش می‌کند که در هم‌کاری با نهادهای ملی و بین‌المللی در نیمروز، روند کمک‌رسانی به خانواده‌های نیازمند را بیش‌تر کند.

در همین حال، صدیق‌الله سیلاب، مسئول ولایتی دفتر «OHA» در نیمروز می‌گوید، آنان در هماهنگی با برنامۀ غذایی جهان به خانواده‌هایی کمک توزیع کرده‌ که در اثر فقر و گرسنه‌گی، بی‌کاری و خشک‌سالی و هم‌چنان جنگ‌ها آسیب دیده‌اند. به گفتۀ او، این کمک‌ها شامل آرد، روغن، دال‌ و نمک است.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

با این حال، شماری از خانواده‌هایی که کمک‌ دریافت کرده‌اند، می‌گویند که این کمک‌ها بسنده نیست و نیاز به کمک‌های بیش‌تری دارند.

شیراحمد، باشندۀ نیمروز می‌گوید، «خواهش ما این است که مسئولان امارت اسلامی در همین قسمت هم‌کاری کنند و صدای ما را بشنوند. به واقعیت ما نیازمندیم و اگر نیاز نمی‌داشتیم، این‌جا نمی‌‌آمدیم و جمع نمی‌شدیم.»

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

این کمک‌ها در حالی صورت می‌گیرد که چندی پیش برنامۀ غذایی جهان خواستار کمک‌های فوری به مردم افغانستان شد. براساس سروی برنامۀ غذایی جهان، تنها ۵ درصد از شهروندان افغانستان به غذای کافی و با کیفیت دست‌رسی دارند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: