حافظ ضیا احمد، معاون سخنگوی وزارت امور خارجۀ امارت اسلامی، امروز در توییترش نوشته که امیرخان متقی، سرپرست این وزارت، برای شرکت در سومین نشست وزیران امور خارجۀ کشورهای همسایۀ افغانستان وارد بیجینگ، پایتخت چین شده است.

سرپرست وزارت امور خارجۀ امارت اسلامی امروز (چهارشنبه، دهم حمل/فروردین) در رأس یک‌ هیأت عالی‌رتبه وارد بیجینگ شده است. معاون سخنگوی وزارت خارجه گفته است که متقی در این سفر با نماینده‌گان و وزیران خارجۀ شماری از کشورها نیز دیدار خواهد کرد. به گفتۀ او، امیرخان متقی به دعوت چین به این کشور‌ رفته است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنیدسخنگوی وزارت امور خارجۀ چین پیش از این گفته که این کشور امروز و فردا (چهارشنبه و پنج‌شنبه) میزبان سومین نشست وزیران خارجۀ کشورهای همسایه و افغانستان دربارۀ افغانستان است. او افزوده که چین امیدوار است این نشست سبب افزایش پشتی‌بانی جهانی شود و در عین حال جامعۀ جهانی از آمریکا بخواهد که مسئولیت واقعی بازسازی افغانستان را برعهده گیرد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

هرچند مقام‌های امارت اسلامی گفته‌‌اند که تاکنون دربارۀ آجندای این نشست معلومات بسیاری ندارند؛ اما افزوده‌اند که در این نشست روی مسائل اقتصادی و موضوع‌های نظیر آن گفت‌وگو خواهد شد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: