Asset 1SWN

موج سوم کرونا در افغانستان؛ در شبانه‌روز گذشته ۵ بیمار فوت کرده‌اند

file-20200708-31-gblfvq

وزارت صحت امروز (‌یک‌شنبه، دوازدهم ثور/اردیبهشت) اعلام کرده است که در شبانه‌روز گذشته یک‌هزار و ۹۲۲ بیمار مشکوک به کرونا آزمایش داده‌اند. طبق اعلام این وزارت، در مدت یادشده ۵ بیمار مبتلا به کرونا در کشور فوت کرده و ۱۶۶ مبتلای جدید شناسایی شده‌اند.

موارد جدید در هفده ولایت به ثبت رسیده‌اند. در شبانه‌روز گذشته ۱۱۹ بیمار صحت‌یاب شده‌اند.

بر بنیاد معلومات وزارت صحت، از آغاز گسترش کرونا تا امروز ۴۰۶ هزار و ۸۱۶ تن در سراسر کشور آزمایش کرونا داده‌اند. از این میان، ۶۰ هزار و ۲۸۸ تن به این ویروس مبتلا شده و ۲ ‌هزار و ۶۴۲ تن در اثر ابتلا به آن جان‌های‌شان را از دست داده‌اند. همین‌گونه ۵۳ هزار و ۳۹۱ تن از آغاز گسترش کرونا تا امروز پس از ابتلا به آن بهبود یافته‌‌اند.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنیداز سویی هم، مسئولان وزارت صحت گفته‌اند که موج سوم ویروس کرونا در کشور تشخیص داده شده است. مسئولان این وزارت روز گذشته در نشست مشورتی در خصوص مدیریت موج سوم کرونا، این موضوع را مطرح کرده‌اند. آنان گفته‌اند که موج سوم کرونا از شرق به غرب کشور در حرکت بوده و بیش‌ترین موارد آن در ولایت‌های ننگرهار، لغمان، کندهار، کابل، هرات، نیمروز و خوست به ثبت رسیده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در جهان نیز تا امروز بیش از ۱۵۲ میلیون و ۸۵۱ هزار تن به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. از این میان، بیش از ۳ میلیون و ۲۰۷ هزار تن جان‌ باخته و بیش از ۱۳۰ میلیون و ۱۴۹ هزار تن دیگر صحت‌یاب شده‌اند.

آمریکا، هندوستان، برزیل، فرانسه، ترکیه و روسیه، از جمله کشورهایی‌اند که بیش‌ترین مبتلایان به کرونا در جهان را تاکنون شناسایی کرده‌اند. از این میان، آمریکا بیش‌ترین جان‌باخته‌گان کرونایی را در جهان ثبت کرده‌ است. در آمریکا تا امروز بیش از ۵۹۰ هزار مبتلا به کرونا فوت کرده‌اند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // //

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام