Asset 1SWN

آمار رسمی کرونا در افغانستان؛ ۱۲ مرگ و ۸۴ مورد ابتلا در شبانه‌روز گذشته

E

وزارت صحت اعلام کرده است که در شبانه‌روز گذشته ۱۲ مبتلا به کرونا در کشور جان‌های‌شان را از دست داده و ۸۴ تن به تازه‌گی به این ویروس مبتلا شده‌اند.

این وزارت امروز (‌شنبه، بیستم جدی/دی) در گزارش روزانه‌اش گفته است در شبانه‌روز گذشته یک‌هزار و سه بیمار مشکوک به کرونا آزمایش داده‌اند.

در گزارش وزارت صحت آمده است که در همین مدت ۳۰۰ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته‌اند. براساس گزارش، روی‌دادهای جدید در ۱۴ ولایت شناسایی شده‌اند.

براساس آمار وزارت صحت، از آغاز گسترش ویروس کرونا تا امروز، ۵۳ هزار و ۴۶۲ تن در سراسر کشور به این ویروس مبتلا شده و ۲ ‌هزار و ۲۷۹ تن در پی ابتلا به آن جان‌ باخته‌اند. هم‌چنان ۴۳ هزار و ۷۴۰ تن از آغاز گسترش کرونا تاکنون، پس از ابتلا به آن صحت‌یاب شده‌اند. بر بنیاد گزارش وزارت صحت، تاکنون ۲۱۳ هزار و ۲۰۷ تن در سراسر کشور آزمایش کرونا داده‌اند.

در جهان نیز تا امروز بیش از ۸۹ میلیون و ۳۸۱ هزار تن به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. از این میان، بیش از یک‌میلیون و ۹۲۲ هزار تن جان‌ باخته و بیش از ۶۴ میلیون و ۴۱ هزار تن دیگر صحت‌یاب شده‌اند.

آمریکا، هندوستان، برزیل، روسیه و انگلستان، از جمله کشورهایی‌اند که بیش‌ترین مبتلایان به کرونا در جهان را تاکنون شناسایی کرده‌اند. از این میان، آمریکا بیش‌ترین جان‌باخته‌گان کرونایی در جهان را تا امروز ثبت کرده‌ است.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // // //

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام