Asset 1SWN

کرونا؛ در شبانه‌روز گذشته ۹ مبتلا جان باخته‌اند

Coronaaaa

وزارت صحت اعلام کرده است که در شبانه‌روز گذشته ۹ مبتلا به کرونا در کشور جان‌های‌شان را از دست داده و ۱۰۲ تن به تازه‌گی به این ویروس مبتلا شده‌اند.

این وزارت امروز (چهارشنبه، هفدهم جدی/دی) در گزارش روزانه‌اش گفته است در شبانه‌روز گذشته یک‌هزار و ۶۹۱ بیمار مشکوک به کرونا آزمایش داده‌اند.

در گزارش وزارت صحت آمده است که در همین مدت ۱۷۴ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته‌اند. براساس گزارش، روی‌دادهای جدید در ۱۷ ولایت شناسایی شده‌اند.

براساس آمار وزارت صحت، از آغاز گسترش ویروس کرونا تا امروز، ۵۳ هزار و ۲۰۷ تن در سراسر کشور به این ویروس مبتلا شده و ۲ ‌هزار و ۲۵۳ تن در پی ابتلا به آن جان‌ باخته‌اند. هم‌چنان ۴۲ هزار و ۸۴۰ تن از آغاز گسترش کرونا تاکنون، پس از ابتلا به آن صحت‌یاب شده‌اند. بر بنیاد گزارش وزارت صحت، تاکنون ۲۰۹ هزار و ۲۴۴ تن در سراسر کشور آزمایش کرونا داده‌اند.

در جهان نیز تا امروز بیش از ۸۶ میلیون و ۸۴۷ هزار تن به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. از این میان، بیش از یک‌میلیون و ۸۷۶ هزار تن جان‌ باخته و بیش از ۶۱ میلیون و ۵۸۰ هزار تن دیگر صحت‌یاب شده‌اند.

آمریکا، هندوستان، برزیل، روسیه و فرانسه، از جمله کشورهایی‌اند که بیش‌ترین مبتلایان به کرونا در جهان را تاکنون شناسایی کرده‌اند. از این میان، آمریکا بیش‌ترین جان‌باخته‌گان کرونایی در جهان را تا امروز ثبت کرده‌ است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام