Asset 1SWN

موج دوم کرونا؛ در شبانه‌روز گذشته ۷ مبتلا جان باخته و ۹۴ تن مبتلا شده‌اند

corona

وزارت صحت اعلام کرده است که در شبانه‌روز گذشته ۷ مبتلا به کرونا در کشور جان‌های‌شان را از دست داده و ۹۴ تن به تازه‌گی به این ویروس مبتلا شده‌اند.

این وزارت امروز (سه‌شنبه، شانزدهم جدی/دی) در گزارش روزانه‌اش گفته است در شبانه‌روز گذشته یک‌هزار و ۸۲۰ بیمار مشکوک به کرونا آزمایش داده‌اند.

در گزارش وزارت صحت آمده است که در همین مدت ۱۳۶ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته‌اند. براساس گزارش، روی‌دادهای جدید در ۲۰ ولایت شناسایی شده‌اند.

براساس آمار وزارت صحت، از آغاز گسترش ویروس کرونا تا امروز، ۵۳ هزار و ۱۰۵ تن در سراسر کشور به این ویروس مبتلا شده و ۲ ‌هزار و ۲۴۴ تن در پی ابتلا به آن جان‌ باخته‌اند. هم‌چنان ۴۲ هزار و ۶۶۶ تن از آغاز گسترش کرونا تاکنون، پس از ابتلا به آن صحت‌یاب شده‌اند. بر بنیاد گزارش وزارت صحت، تاکنون ۲۰۷ هزار و ۵۴۸ تن در سراسر کشور آزمایش کرونا داده‌اند.

در جهان نیز تا امروز بیش از ۸۶ میلیون و ۱۱۰ هزار تن به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. از این میان، بیش از یک‌میلیون و ۸۶۰ هزار تن جان‌ باخته و بیش از ۶۱ میلیون و ۶۰ هزار تن دیگر صحت‌یاب شده‌اند.

آمریکا، هندوستان، برزیل، روسیه و فرانسه، از جمله کشورهایی‌اند که بیش‌ترین مبتلایان به کرونا در جهان را تاکنون شناسایی کرده‌اند. از این میان، آمریکا بیش‌ترین جان‌باخته‌گان کرونایی در جهان را تا امروز ثبت کرده‌ است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام