Asset 1SWN

سلام وطندار

کرونا در افغانستان؛ در شبانه‌روز گذشته ۱۱ مبتلا جان باخته‌اند

0480cd2d-2b5c-4f2d-9bf2-ee8a66084126

وزارت صحت اعلام کرده است که در شبانه‌روز گذشته ۱۱ مبتلا به کرونا در کشور جان‌های‌شان را از دست داده و ۱۲۰ تن به تازه‌گی به این ویروس مبتلا شده‌اند.

این وزارت امروز (‌شنبه، سیزدهم جدی/دی) در گزارش روزانه‌اش گفته است در شبانه‌روز گذشته یک‌هزار و ۲۳۰ بیمار مشکوک به کرونا آزمایش داده‌اند.

در گزارش وزارت صحت آمده است که در همین مدت ۱۱۶ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته‌اند. براساس گزارش، روی‌دادهای جدید در ۱۶ ولایت شناسایی شده‌اند.

براساس آمار وزارت صحت، از آغاز گسترش ویروس کرونا تا امروز، ۵۲ هزار و ۷۰۶ تن در سراسر کشور به این ویروس مبتلا شده و ۲ ‌هزار و ۲۲۲ تن در پی ابتلا به آن جان‌ باخته‌اند. هم‌چنان ۴۲ هزار و ۲۹۱ تن از آغاز گسترش کرونا تاکنون، پس از ابتلا به آن صحت‌یاب شده‌اند. بر بنیاد گزارش وزارت صحت، تاکنون ۲۰۲ هزار و ۸۳۳ تن در سراسر کشور آزمایش کرونا داده‌اند.

در جهان نیز تا امروز بیش از ۸۴ میلیون و ۳۹۱ هزار تن به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. از این میان، بیش از یک‌میلیون و ۸۳۵ هزار تن جان‌ باخته و بیش از ۵۹ میلیون و ۶۵۶ هزار تن دیگر صحت‌یاب شده‌اند.

آمریکا، هندوستان، برزیل، روسیه و فرانسه، از جمله کشورهایی‌اند که بیش‌ترین مبتلایان به کرونا در جهان را تاکنون شناسایی کرده‌اند. از این میان، آمریکا بیش‌ترین جان‌باخته‌گان کرونایی در جهان را تا امروز ثبت کرده‌ است.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // // //

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام