Asset 1SWN

سلام وطندار

در شبانه‌روز گذشته ۱۰ مبتلا به کرونا جان باخته‌اند

000_1PB8LZ_0

وزارت صحت اعلام کرده است که در شبانه‌روز گذشته ۱۰ مبتلا به کرونا در کشور جان‌های‌شان را از دست داده و ۷۳ تن به تازه‌گی به این ویروس مبتلا شده‌اند.

این وزارت امروز (‌جمعه، دوازدهم جدی/دی) در گزارش روزانه‌اش گفته است در شبانه‌روز گذشته یک‌هزار و ۲۱۸ بیمار مشکوک به کرونا آزمایش داده‌اند.

در گزارش وزارت صحت آمده است که در همین مدت ۱۶۹ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته‌اند. براساس گزارش، روی‌دادهای جدید در ۱۴ ولایت شناسایی شده‌اند.

براساس آمار وزارت صحت، از آغاز گسترش ویروس کرونا تا امروز، ۵۲ هزار و ۵۸۶ تن در سراسر کشور به این ویروس مبتلا شده و ۲ ‌هزار و ۲۱۱ تن در پی ابتلا به آن جان‌ باخته‌اند. هم‌چنان ۴۲ هزار و ۱۷۵ تن از آغاز گسترش کرونا تاکنون، پس از ابتلا به آن صحت‌یاب شده‌اند. بر بنیاد گزارش وزارت صحت، تاکنون ۲۰۱ هزار و ۶۰۳ تن در سراسر کشور آزمایش کرونا داده‌اند.

در جهان نیز تا امروز بیش از ۸۳ میلیون و ۸۵۶ هزار تن به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. از این میان، بیش از یک‌میلیون و ۸۲۶ هزار تن جان‌ باخته و بیش از ۵۹ میلیون و ۳۶۳ هزار تن دیگر صحت‌یاب شده‌اند.

آمریکا، هندوستان، برزیل، روسیه و فرانسه، از جمله کشورهایی‌اند که بیش‌ترین مبتلایان به کرونا در جهان را تاکنون شناسایی کرده‌اند. از این میان، آمریکا بیش‌ترین جان‌باخته‌گان کرونایی در جهان را تا امروز ثبت کرده‌ است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام