Asset 1SWN

کرونا؛ در شبانه‌روز گذشته ۶ مبتلا جان داده‌اند

hayeri_icrc_coronacoverage_kabul_0002

وزارت صحت اعلام کرده است که در شبانه‌روز گذشته ۶ مبتلا به کرونا در کشور جان‌های‌شان را از دست داده و ۹۸ تن به تازه‌گی به این ویروس مبتلا شده‌اند.

این وزارت امروز (‌چهار‌شنبه، دهم جدی/دی) در گزارش روزانه‌اش گفته است در شبانه‌روز گذشته یک‌هزار و ۶۰۷ بیمار مشکوک به کرونا آزمایش داده‌اند.

در گزارش وزارت صحت آمده است که در همین مدت ۱۰۰ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته‌اند. براساس گزارش، روی‌دادهای جدید در ۱۸ ولایت شناسایی شده‌اند.

براساس آمار وزارت صحت، از آغاز گسترش ویروس کرونا تا امروز، ۵۲ هزار و ۴۲۸ تن در سراسر کشور به این ویروس مبتلا شده و ۲ ‌هزار و ۱۹۵ تن در پی ابتلا به آن جان‌ باخته‌اند. هم‌چنان ۴۱ هزار و ۹۰۱ تن از آغاز گسترش کرونا تاکنون، پس از ابتلا به آن صحت‌یاب شده‌اند. بر بنیاد گزارش وزارت صحت، تاکنون ۱۹۸ هزار و ۹۷۳ تن در سراسر کشور آزمایش کرونا داده‌اند.

در جهان نیز تا امروز بیش از ۸۲ میلیون و ۳۵۲ هزار تن به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. از این میان، بیش از یک‌میلیون و ۷۹۷ هزار تن جان‌ باخته و بیش از ۵۸ میلیون و ۳۴۹ هزار تن دیگر صحت‌یاب شده‌اند.

آمریکا، هندوستان، برزیل، روسیه و فرانسه، از جمله کشورهایی‌اند که بیش‌ترین مبتلایان به کرونا در جهان را تاکنون شناسایی کرده‌اند. از این میان، آمریکا بیش‌ترین جان‌باخته‌گان کرونایی در جهان را تا امروز ثبت کرده‌ است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام