Asset 1SWN

آمار رسمی کرونا در افغانستان؛ مرگ ۱۰ مبتلا و ابتلای ۱۸۳ تن در شبانه‌روز گذشته

file-20200708-31-gblfvq

وزارت صحت اعلام کرده است که در شبانه‌روز گذشته ۱۰ تن در پی ابتلا به کرونا جان‌های‌شان را از دست داده‌اند.

این وزارت امروز (‌سه‌شنبه، نهم جدی/دی) در گزارش روزانه‌اش گفته است در شبانه‌روز گذشته یک‌هزار و ۹۶۱ بیمار مشکوک به کرونا آزمایش داده‌اند که از این میان، نتیجۀ ۱۸۳ تن مثبت شده است.

در گزارش وزارت صحت آمده است که در همین مدت ۱۹۱ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته‌اند. براساس گزارش، روی‌دادهای جدید در ۲۰ ولایت کشور شناسایی شده‌اند.

براساس آمار وزارت صحت، از آغاز گسترش ویروس کرونا تا امروز، ۵۲ هزار و ۳۳۰ تن در سراسر کشور به این ویروس مبتلا شده و ۲ ‌هزار و ۱۸۹ تن در پی ابتلا به آن جان‌ باخته‌اند.

هم‌چنان ۴۱ هزار و ۸۰۱ تن از آغاز گسترش کرونا تاکنون، پس از ابتلا به آن صحت‌یاب شده‌اند. بر بنیاد گزارش وزارت صحت، تاکنون ۱۹۷ هزار و ۳۶۶ تن در سراسر کشور آزمایش کرونا داده‌اند.

در جهان نیز تا امروز بیش از ۸۱ میلیون و ۷۳۲ هزار تن به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. از این میان، بیش از یک‌میلیون و ۷۸۲ هزار تن جان‌ باخته و بیش از ۵۷ میلیون و ۸۶۷ هزار تن دیگر صحت‌یاب شده‌اند.

آمریکا، هندوستان، برزیل، روسیه و فرانسه، از جمله کشورهایی‌اند که بیش‌ترین مبتلایان به کرونا در جهان را تاکنون شناسایی کرده‌اند. از این میان، آمریکا بیش‌ترین جان‌باخته‌گان کرونایی در جهان را تا امروز ثبت کرده‌ است.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // // //

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام