وزارت صحت اعلام کرده است که در شبانه‌روز گذشته ۱۲ تن در پی ابتلا به کرونا جان‌های‌شان را از دست داده‌اند.

این وزارت امروز (‌یک‌شنبه، هفتم جدی/دی) در گزارش روزانه‌اش گفته است در شبانه‌روز گذشته یک هزار و ۵۹۳ بیمار مشکوک به کرونا آزمایش داده‌اند که از این میان، نتیجۀ ۱۶۰ تن مثبت شده است.

در گزارش وزارت صحت آمده است که در همین مدت ۳۱۹ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته‌اند. براساس گزارش، روی‌دادهای جدید در ۱۵ ولایت کشور شناسایی شده‌اند.

براساس آمار وزارت صحت، از آغاز گسترش ویروس کرونا تا امروز، ۵۲ هزار و هفت تن در سراسر کشور به این ویروس مبتلا شده و ۲ ‌هزار و ۱۷۰ تن در پی ابتلا به آن جان‌ باخته‌اند.

هم‌چنان ۴۱ هزار و ۳۳۱ تن از آغاز گسترش کرونا تاکنون، پس از ابتلا به آن صحت‌یاب شده‌اند.

بر بنیاد گزارش وزارت صحت، تاکنون ۱۹۳ هزار و ۷۰۶ تن در سراسر کشور آزمایش کرونا داده‌اند.

در همین حال، آمار روزانۀ ریاست صحت هرات نشان می‌دهد در نزدیک به یک‌ماه گذشته، ۹۸ بیمار مشکوک به کرونا در شفاخانه‌های «کووید ۱۹» این ولایت جان باخته‌اند. این آمار از اول ماه دسامبر تا امروز است.

براساس آمار ریاست صحت هرات، روزانه ۳ تا ۶ بیمار مشکوک به کرونا در شفاخانه‌های «کووید ۱۹» شهید بسیم و شهید رازی این ولایت جان باخته‌اند.

با این رقم، شمار جان‌باخته‌گان مشکوک به کرونا تا امروز در هرات به ۱۴۷ تن و جان‌باخته‌گان مثبت به ۳۷۶ تن رسیده است.

محمدرفیق شیرزی، سخنگوی ریاست صحت هرات می‌گوید که در شبانه‌روز گذشته ۳ بیمار مشکوک به کرونا در شفاخانه‌های «کووید ۱۹» این ولایت جان باخته و ۴۶ مورد جدید شناسایی شده‌اند.

در جهان نیز تا امروز بیش از ۸۰ میلیون و ۷۷۰ هزار تن به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. از این میان، بیش از یک‌میلیون و ۷۶۵ هزار تن جان‌ باخته و بیش از ۵۶ میلیون و ۹۶۸ هزار تن دیگر صحت‌یاب شده‌اند.

آمریکا، هندوستان، برزیل، روسیه و فرانسه، از جمله کشورهایی‌اند که بیش‌ترین مبتلایان به کرونا در جهان را تاکنون شناسایی کرده‌اند. از این میان، آمریکا بیش‌ترین جان‌باخته‌گان کرونایی در جهان را تا امروز ثبت کرده‌ است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: