Asset 1SWN

سلام وطندار

کرونا؛ در شبانه‌‌روز گذشته ۱۰ مبتلا جان باخته و ۸۳ تن مبتلا شده‌اند

coronavirus

وزارت صحت اعلام کرده است که در شبانه‌روز گذشته ۱۰ تن در پی ابتلا به کرونا جان‌های‌شان را از دست داده‌اند.

این وزارت امروز (‌شنبه، ششم جدی/دی) در گزارش روزانه‌اش گفته است در شبانه‌روز گذشته ۹۷۸ بیمار مشکوک به کرونا آزمایش داده‌اند که از این میان، نتیجۀ ۸۳ تن مثبت شده است.

در گزارش وزارت صحت آمده است که در همین مدت ۲۶۰ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته‌اند. براساس گزارش، روی‌دادهای جدید در ۱۷ ولایت کشور شناسایی شده‌اند.

براساس آمار وزارت صحت، از آغاز گسترش ویروس کرونا تا امروز، ۵۱ هزار و ۸۴۷ تن در سراسر کشور به این ویروس مبتلا شده و ۲ ‌هزار و ۱۵۸ تن در پی ابتلا به آن جان‌ باخته‌اند.

هم‌چنان ۴۱ هزار و ۱۲ تن از آغاز گسترش کرونا تاکنون، پس از ابتلا به آن صحت‌یاب شده‌اند. بر بنیاد گزارش وزارت صحت، تاکنون ۱۹۲ هزار و ۱۱۳ تن در سراسر کشور آزمایش کرونا داده‌اند.

در جهان نیز تا امروز بیش از ۸۰ میلیون و ۲۰۹ هزار تن به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. از این میان، بیش از یک‌میلیون و ۷۵۷ هزار تن جان‌ داده و بیش از ۵۶ میلیون و ۴۷۴ هزار تن دیگر صحت‌یاب شده‌اند.

آمریکا، هندوستان، برزیل، روسیه و فرانسه، از جمله کشورهایی‌اند که بیش‌ترین مبتلایان به کرونا در جهان را تاکنون شناسایی کرده‌اند. از این میان، آمریکا بیش‌ترین جان‌باخته‌گان کرونایی در جهان را تا امروز ثبت کرده‌ است.

در میان همۀ کشورهای جهان، افغانستان کشوری‌ست که با بیش از ۵۱ هزار و ۸۴۰ مبتلا به کرونا، در «ردۀ نودم» کشورهای مبتلا به این ویروس در جهان قرار دارد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام