Asset 1SWN

موج دوم کرونا؛ وزارت صحت به شهروندان: از سفر به بیرون از کشور خودداری کنید

کرونا-در-افغانستان-ـ-خبرگزاری-خاورمیانه

وزارت صحت از شهروندان خواسته است که برای پیش‌گیری از گسترش بیش‌تر ویروس کرونا در کشور، از سفر به بیرون از کشور خودداری کنند.

این وزارت امروز (چهارشنبه، سوم جدی/دی) با پخش اطلاعیه‌یی در صفحۀ فیس‌بوکش نگاشته است که آن‌عده از شهروندانی که می‌خواهند به بیرون از کشور سفر کنند، باید برای انجام آزمایش ویروس کرونا به آزمایشگاه‌های دولتی مراجعه نکنند.

در اطلاعیه، دلیل این درخواست، ظرفیت پایین آزمایش این ویروس در آزمایشگاه‌های کشور خوانده و تأکید شده است که آزمایش‌های دولتی صرف برای موارد مشکوک و پیش‌گیری از گسترش بیش‌تر کرونا در افغانستان می‌باشد.

وزارت صحت در این اطلاعیه هم‌چنان گفته است که در هماهنگی با وزارت خارجه از طریق سفارت افغانستان در پاکستان در تماس است تا بتواند راه ‌حلی برای این چالش بیابد. این وزارت اما گفته است دولت پاکستان نگران است که سفرهای بسیار سبب انتشار بیش‌تر ویروس کرونا در هر دو کشور شود.

وزارت صحت تأکید کرده است که به ریاست‌های صحت در ولایت‌ها نیز هدایت می‌دهد تا از انجام آزمایش کرونای مسافران خودداری کنند.

این وزارت در حالی از شهروندان می‌خواهد از سفر به بیرون از کشور خودداری کنند که تاکنون ۵۱ هزار و ۳۶۰ تن در سراسر کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. از این میان، ۲ هزار و ۱۲۶ تن تاکنون جان‌های‌شان را از دست داده‌اند.

در جهان نیز تاکنون بیش از ۷۸ میلیون تن به این ویروس مبتلا شده‌اند. آمریکا، هندوستان، برزیل، روسیه و فرانسه، از جمله کشورهایی‌اند که بیش‌ترین مبتلایان به کرونا در جهان را تاکنون شناسایی کرده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام