Asset 1SWN

در شبانه‌روز گذشته ۱۵ تن در پی ابتلا به «کووید ۱۹» جان باخته‌اند

unnamed

وزارت صحت اعلام کرده است که در شبانه‌روز گذشته ۱۵ تن در پی ابتلا به کرونا در کشور جان‌های‌شان را از دست داده‌اند.

این وزارت امروز (دوشنبه، اول جدی/دی) در گزارش روزانه‌اش گفته است در شبانه‌روز گذشته ۲ ‌هزار و ۲۱۴ بیمار مشکوک به کرونا آزمایش داده‌اند که از این میان، نتیجۀ ۲۱۱ تن مثبت شده است.

در گزارش وزارت صحت آمده است که در همین مدت ۵۴۳ مبتلا به کرونا بهبود یافته‌اند.

براساس آمار وزارت صحت، از آغاز گسترش ویروس کرونا تا امروز، ۵۰ هزار و ۸۸۸ تن در سراسر کشور به این ویروس مبتلا شده و ۲ ‌هزار و ۸۹ تن در پی ابتلا به آن جان‌ باخته‌اند.

هم‌چنان ۳۹ هزار و ۷۰۱ تن از آغاز گسترش کرونا تاکنون، پس از ابتلا به آن صحت‌یاب شده‌اند.

بر بنیاد گزارش وزارت صحت، تاکنون ۱۸۲ هزار و ۵۹۹ تن در سراسر کشور آزمایش کرونا داده‌اند.

در همین حال، مسئولان در ریاست صحت هرات می‌گویند که در شبانه‌روز گذشته این ولایت بیش‌ترین رقم مبتلایان به کرونا را داشته است.

محمدرفیق شیرزی، سخنگوی ریاست صحت هرات می‌گوید که در بیست‌وچهار ساعت گذشته ۸۸ مورد مشکوک به کرونا در آزمایشگاه این ولایت آزمایش شده که نتیجۀ ۷۸ تن که شامل ۴۹ زن و ۲۹ مرد است، مثبت شده‌ است.

به گفتۀ شیرزی، با شناسایی ۷۸ مورد جدید، شمار مبتلایان در هرات تاکنون به ۸ هزار و ۱۷۸ تن رسیده است که از این میان ۷ هزار و ۴۶ تن بهبود یافته‌اند.

شیرزی می‌افزاید که در شبانه‌روز گذشته ۲ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان شهید بسیم این ولایت جان باخته‌اند که با این رقم، شمار جان‌باخته‌گان مشکوک کرونا تاکنون به ۱۵۲ تن و جان‌باخته‌گان مثبت به ۳۵۷ تن رسیده است.

در جهان نیز تاکنون بیش از ۷۷ میلیون و ۲۲۰ هزار تن به کرونا مبتلا شده‌اند. از این میان، بیش از یک‌میلیون و ۷۰۰ هزار تن جان‌ باخته و بیش از ۵۴ میلیون و ۱۲۶ هزار تن دیگر صحت‌یاب شده‌اند.

آمریکا، هندوستان، برزیل و روسیه، بیش‌ترین مبتلایان به کرونا در جهان را تاکنون شناسایی کرده‌اند. از این میان، ایالات متحدۀ آمریکا بیش‌ترین جان‌باخته‌گان کرونایی را تاکنون در جهان ثبت کرده‌ است.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // // //

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام