مارکوس پوتزل به‌عنوان معاون جدید نمایندۀ ویژۀ دبیرکل سازمان ملل متحد برای افغانستان تعیین شده است. سازمان ملل متحد روز گذشته (جمعه، بیست‌وهفتم جوزا)، با پخش اعلامیه‌یی از انتصاب او به‌عنوان معاون جدید نمایندۀ ویژۀ دبیرکل این سازمان خبر داده است.

مارکوس پوتزل به جای مته نودسن، معاون پیشین نمایندۀ ویژۀ دبیرکل سازمان ملل، در این سِمت گماشته شده است. پوتزل پیش از این، سفیر آلمان برای افغانستان بود.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در اعلامیۀ سازمان ملل آمده که معاون جدید نمایندۀ ویژۀ دبیرکل این سازمان بیش از ۲۷ سال تجربۀ حرفه‌یی در دیپلماسی و همکاری‌های بین‌المللی دارد و در این مدت هشت سال در داخل افغانستان یا مرتبط به این کشور مأموریت انجام داده است.

پوتزل دارای مدرک کارشناسی ارشد در مطالعات زبان و ادبیات فارسی و انگلیسی از دانشگاه هومبولت برلین در آلمان و دانشگاه دوشنبۀ تاجیکستان است. او به زبان‌های آلمانی، انگلیسی، فارسی و دری تسلط دارد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

این در حالی‌ست که به تازه‌گی دیبرا لاینز، نمایندۀ ویژۀ دبیرکل سازمان ملل متحد برای افغانستان، نیز از پایان مأموریتش در این کشور خبر داد. تاکنون سازمان ملل نمایندۀ جدید برای افغانستان معرفی نکرده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: