نماینده‌گی دایمی افغانستان در سازمان ملل متحد اعلام کرده که محمدولی نعیمی، معاون و وزیرمختار این نماینده‌گی، سرپرستی نماینده‌گی افغانستان در سازمان ملل را برعهده گرفته است.

این نماینده‌گی، امروز با پخش اعلامیه‌یی گفته است که پس از استعفای غلام‌محمد اسحاق‌زی، سفیر و نمایندۀ پیشین افغانستان در سازمان ملل، بادرنظرداشت مشکلات صحی محمدولی نعیمی، نصیراحمد فایق از سوی «وزارت خارجۀ جمهوری اسلامی افغانستان» به‌عنوان سرپرست نماینده‌گی افغانستان در سازمان ملل تعیین شده بود.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در اعلامیه آمده است که در این مدت ولی نعیمی، باوجود مشکلات صحی، پیوسته به کار خود ادامه داده بود و در برنامه‌های سازمان ملل به‌طور عادی شرکت می‌کرد.

به گفتۀ دفتر نماینده‌گی سازمان ملل، محمدولی نعیمی، وزیرمختار و معاون این نماینده‌گی به‌طور رسمی مسئولیت سرپرستی این سمت را به عهده گرفته است. این نماینده‌گی افزوده که این موضوع قبلاً طی نامه‌یی از سوی حنیف اتمر، «وزیر امور خارجۀ جمهوری اسلامی افغانستان» به دفتر دبیرکل سازمان ملل اخبار شده است.

در اعلامیه هم‌چنان آمده است که نصیراحمد فایق نیز به وظیفۀ  قبلی خود به‌عنوان مستشار وزیرمختار نماینده‌گی افغانستان ادامه می‌دهد. فایق پیش از این در توییترش، تلاش‌ها برای برکناری‌اش از این موقف را توطئه خوانده بود‌.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

این در حالی‌ست که پس از سقوط حکومت پیشین افغانستان و روی‌کارآمدن امارت اسلامی، کرسی نماینده‌گی افغانستان در سازمان ملل، بحث‌برانگیز و جنجالی شده است. امارت اسلامی سهیل شاهین، رئیس دفتر سیاسی امارت اسلامی در قطر را به‌عنوان نامزد این کرسی معرفی کرده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: