نماینده‌گی دایمی افغانستان در سازمان ملل متحد از حمله‌های هوایی پاکستان بر ولایت‌های خوست و کنر، به شورای امنیت این سازمان شکایت کرده است.

نصیراحمد فایق، سرپرست نماینده‌گی دایمی افغانستان در سازمان ملل، در توییترش نوشته از حمله‌های هوایی پاکستان که منجر به کشته و زخمی‌شدن غیرنظامیان شده و نقض آشکار حریم افغانستان توسط پاکستان، رسماً به شورای امنیت شکایت کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

او افزوده که از شورای امنیت سازمان ملل تقاضای توقف فوری و رسیده‌گی به این حمله‌ها را در مطابقت با اصول منشور ملل متحد کرده است.

نظامیان پاکستانی بامداد روز شنبه، بر ولسوالی سپیری خوست حمله‌های هوایی کردند که به غیرنظامیان تلفاتی وارد شد. در عین حال، حمله‎‌های توپخانه‌یی نیز از سوی نظامیان پاکستانی بر ولسوالی شلتن کنر انجام شد که غیرنظامیان هدف قرار گرفتند.

این حمله‌ها واکنش‌هایی را در داخل و خارج از کشور برانگیخت. در واکنش به این حمله‌ها باشنده‌گان کابل و ولایت‌های خوست و ننگرهار راه‌پیمایی‌های اعتراضی کردند.

با این حال، عاصم افتخار، سخنگوی وزارت خارجۀ پاکستان، پس از حمله‌های هوایی این کشور بر افغانستان گفت که پاکستان با افغانستان از چند ماه گذشته از طریق کانال‌های دپلماتیک برای هماهنگی و امنیت مؤثر در امتداد مرز مشترک، در ارتباط بوده‌ است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

او در یک نشست خبری گفت که حمله‌های تروریستی در امتداد مرز پاکستان و افغانستان در چند روز اخیر به‌طور قابل توجهی افزایش یافته است و نیروهای امنیتی این کشور از آن‌سوی مرز هدف قرار می‌گیرند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: