مسئولان انجمن «جامعۀ مدنی جوانان افغانستان»، امروز در یک نشست خبری با انتقاد از حمله‌های هوایی پاکستان بر ولایت‌های خوست و کنر و نیز بدرفتاری و شکنجۀ مهاجران افغانستان در ایران می‌گویند که جامعۀ جهانی باید با وضع تحریم‌ها بر این دو کشور، آنان را از تکرار چنین برخوردها بازدارد.

مسئولان این انجمن اقدامات پاکستان و ایران در برابر افغانستان را نادرست و غیراسلامی می‌خوانند و از امارت اسلامی می‌خواهند که در برابر این دو کشور اقدامات جدی کند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

مصطفی فدایی، رئیس جامعۀ مدنی جوانان افغانستان، می‌گوید که حمله‌های هوایی از سوی پاکستان بر دو ولایت کشور «جنایت علیه شهروندان افغانستان» است و پاکستان نباید غیرنظامیان را هدف این‌گونه حمله‌ها قرار دهد. او از جامهۀ جهانی می‌خواهد که با وضع تحریم‌ها بر ایران و پاکستان، جلو تکرار اقدامات اخیر دو کشور را بگیرد.

اعضای انجمن جامعۀ مدنی افغانستان نیز از ایران و پاکستان می‌خواهند که از مداخله در امور افغانستان دست بردارند و با مهاجران افغان برخورد مناسب کنند. آنان می‌افزایند که امارت اسلامی باید با مقام‌های این دو کشور گفت‌وگو و مسائل را از طریق دیپلماسی حل کند.

سعیده رسولی، یک تن از اعضای این انجمن می‌گوید: «این چندمین بار است که از طرف همسایه‌های نزدیک ما خیانت صورت می‌گیرد. اعمال آن‌ها در مقابل اطفال و مهاجران ما که مجبور بودند به کشورشان سفر کنند، غیرانسانی است. به گونه‌یی که طفل‌های ما بی‌گناه شهید شده‌اند، هیچ دلیل نداشت؛ چون آن‌ها تروریست نبودند.»

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

در همین حال بلال کریمی، یکی از معاونان سخنگوی امارت اسلامی، تأکید می‌کند که مسئولان سیاسی حکومت سرپرست در تلاش‌اند تمامی مسائل را از راه‌های دپلماتیک حل کنند تا هیچ نوع مشکلی پیش نیاید.

گفتنی‌ست که حمله‌های هوایی پاکستان بر خوست و کنر بیش از ۳۰ کشته و شماری زخمی برجای گذاشت. هم‌چنان نوارهای ویدیویی که اخیراً در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‎شود، نشان می‌‌دهد که شهروندان و نیروهای مرزی ایران مهاجران افغانستان را شکنجه و لت‌وکوب می‌کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: