شماری از باشنده‌گان ولسوالی شینوار ولایت ننگرهار در واکنش به حمله‌های نظامیان پاکستانی بر ولایت‌های خوست و کنر که در نتیجۀ آن بیش از ۴۰ تن به‌شمول زنان و کودکان کشته شدند، دست به راه‌پیمایی اعتراضی زدند.

معترضان در بازار مارکو در شاهراه تورخم_جلال‌آباد گردهم آمدند و با سردادن شعارهای ضد پاکستان، کشته‌شدن غیرنظامیان را در نتیجۀ حمله‌های این کشور، «جنایت بشری» خواندند.

معترضان می‌گویند که که پاکستان هم‌واره از اصول و قوانین سرپیچی کرده است. آنان از جامعۀ جهانی می‌خواهند که برای جلوگیری از چنین اعمال بر پاکستان فشار بیاورد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

باشنده‌گان ننگرهار تأکید می‌کنند که حمله بر خاک افغانستان، مداخله در امور داخلی این کشور است و از امارت اسلامی می‌خواهند که بر هر حمله پاسخ بالمثل بدهد. باشنده‌گان می‌افزایند که مانند گذشته برای پشتی‌بانی از نیروهای امنیتی ایستاده‌اند و از خاک خود دفاع می‌کنند.

این در حالی‌ست که روز گذشته نیز در واکنش به این اقدام پاکستان، باشنده‌گان ولایت خوست اعتراض کردند و شعارهای «مرگ بر پاکستان» سر دادند.

قابل یادآوری‌ست که از سال‌ها به این‌سو نظامیان پاکستان به مناطق سرحدی افغانستان حمله می‌کنند، اما حمله‌های هوایی پاکستان به تازه‌گی، واکنش‌های بسیاری را در پی داشته است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی، نیز حملۀ نظامیان پاکستانی بر ولایت‌های خوست و کنر را محکوم کرده و از این کشور خواسته است که در چنین مسایل «حوصلۀ افغان‌ها را نیازماید و چنین اشتباه را دوباره تکرار نکند؛ در غیر آن پیامد جدی خواهد داشت.»

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: